Konkursy

Turniej warcab 100-polowych

 

4 lutego w Publicznym gimnazjum w Cieklinie odbyła się XVIII edycja Gminnego Turnieju Warcab 100 – polowych. Warcaby to gra strategiczna, która wymaga ogromnego skupienia, analitycznego myślenia oraz umiejętności przewidywania. Jest doskonałym treningiem umysłu. Jak co roku turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Nasza szkoła również miała swojego reprezentanta, był nim Dominik Duda. Mimo rywalizacji wśród zawodników panowała miła i życzliwa atmosfera, dzięki której już teraz wszyscy czekają na kolejną edycję turnieju.

W. Ż.

Sukces siódmoklasistek

Drużyna uczennic z VII klasy w składzie: Kinga Biernacka, Karolina Brągiel i Wiktoria Mastej pod opieką pani Haliny Nowak 7 grudnia br. zajęła II miejsce w  XII Gminnym Turnieju Czytelniczym „Przyjaźń, przygoda, tajemnica”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu oraz Filia Biblioteczna w Cieklinie. Konkurs poświęcony był życiu i twórczości Alfreda Szklarskiego w 105. rocznicę urodzin jednego z najlepszych autorów powieści podróżniczo-przygodowych. Tematyka konkursu dotyczyła znajomości biografii pisarza oraz treści książki „Tomek w krainie kangurów”.  Siódmoklasistki sprawiły wszystkim ogromną radość. Serdecznie dziękujemy im za duży wkład w przygotowanie do turnieju i gratulujemy wysokiej lokaty.

H. N.

Biblioteczne Konkursy Plastyczne

W październiku zostały zorganizowane dwa Biblioteczne  Konkursy Plastyczne.

Pierwszy dla klas „0” – III  pt. „Bajkowe zwierzątko”. Uczniowie dowolną techniką plastyczną przedstawiali swoje ulubione zwierzątka – postacie z bajek i baśni. Przepiękne prace zostały wyeksponowane na gazetce na szkolnym korytarzu. Wszystkie prace zachwyciły starannością, ciekawą techniką i wkładem pracy, dlatego trudno było wyłonić zwycięzców.  Jury przyznało oddzielne nagrody dla oddziału przedszkolnego i klas I –III. Wśród przedszkolaków przyznano cztery równorzędne pierwsze miejsca dla: Emilii Jurusik, Kacpra Gumiennego, Wiktora Mikusia i Jakuba Przybyłowicza, natomiast Emilia Woźniak, Błażej Woźniak i Wiktoria Zabawa otrzymali wyróżnienia. Prace pierwszoklasistów również zaskoczyły jury oryginalnością, estetyką i wyrównanym poziomem, wobec czego przyznano wszystkim równorzędne pierwsze miejsce. A są to: Amelia Augustyn, Magdalena Bielecka, Zuzanna Burda, Gabriela Zabawa, Wiktoria Zalewska, Klaudia Żychowska, Filip Budziak, Dominik Marszałek i Kacper Zalewski.

Drugi konkurs nosił tytuł: „Zabaw się w ilustratora książki”. Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji do fragmentu mitu „Demeter i Kora”. Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Wiktoria Mastej

II miejsce – Wiktor Budziak

III miejsce – Kinga Biernacka

Wyróżnienie – Julia Jaskot.

Konkursy zorganizowała p. Halina Nowak. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu.

Międzygminny Konkurs Fotograficzny

Uczeń naszej szkoły – Kamil Budziak z klasy VI otrzymał wyróżnienie w IX Międzygminnym Konkursie Fotograficznym pt.: Małe cuda gminy Dębowiec, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębowcu oraz Filię Biblioteczną w Cieklinie.  Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęć miejsc lub obiektów znajdujących się na terenie gminy Dębowiec i zasługujących wg autora na wyróżnienie i upamiętnienie. Uroczyste wręczanie nagród  odbyło się w Muzeum  Narciarstwa w Cieklinie 14 czerwca 2017 r. Wyróżnienie dla Kamila sprawiło wszystkim ogromną radość. Serdecznie mu gratulujemy.

H. N.

XI GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

29 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Dębowcu został zorganizowany XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is fun”, w którym udział wzięły trzy uczennice: Kinga Biernacka, Weronika Świdrak i Julia Baradziej.

Dnia 8 czerwca Weronika Świdrak odebrała swoją nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii klas VI.

Po raz kolejny gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                 A.G.

Konkurs Wiedzy o Książce

Biblioteka szkolna zorganizowała kolejną edycję Konkursu Wiedzy o Książce w kategorii klas I – III i IV – VI. Pytania obejmowały wiedzę z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży, budowy książki, historii książki, itp. Dzieci z naszej szkoły często i chętnie wypożyczają książki, zatem z przyjemnością biorą udział w różnych konkursach bibliotecznych. I tym razem wszystkie dzieci wzięły udział w tym konkursie.

Laureaci w kategorii klas I – III:

I miejsce – Wiktor Budziak

II miejsce – Gabriela Pikusa

III miejsce – Kamila Jaskot.

Wyniki konkursu w kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Kamil Budziak

II miejsce – Wiktoria Mastej

III miejsce – Natalia Lisowiec

Wyróżnienie – Kinga Biernacka.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe książki. Składam podziękowanie za udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów laureatom, jak i pozostałym uczestnikom konkursu.

H. N.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

W kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego uczestniczyli uczniowie klas IV-VI, którzy zmagali się z dyktandem obejmującym pisownię wielu trudnych wyrazów, krzyżówką, różnymi regułami ortograficznymi, testem z lukami, skrótami, skrótowcami, itp. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym, czyli w eliminacjach, wzięli udział wszyscy uczniowie z klas IV –VI, natomiast w drugim – osoby, które zdobyły najwięcej punktów.

Wyniki:

I miejsce – Kinga Biernacka

II miejsce – Weronika Świdrak

III miejsce – Wiktoria Mastej.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Serdecznie gratuluję laureatom. 

H. N.

Turniej warcab 100-polowych

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku w Publicznym Gimnazjum  w Cieklinie odbył się XVII Turniej Warcab 100-polowych o Puchar Wójta Gminy Dębowiec Zbigniewa Staniszewskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI Dominik Duda.

M. B.

Świat widziany oczami Sienkiewicza

Rok sienkiewiczowski obfituje w liczne wydarzenia kulturalne, w których systematycznie biorą udział uczniowie naszej szkoły. 7 grudnia 2016 r. odbył się X Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Świat widziany oczami Sienkiewicza, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Dębowcu. Zadaniem uczestników była recytacja fragmentu dowolnego utworu pisarza. Z naszej szkoły wzięły udział w konkursie 3 uczennice z klasy VI: Wiktoria Mastej – laureatka IV miejsca, Kinga Biernacka, która otrzymała wyróżnienie, a także Natalia Lisowiec. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu pięknego zaprezentowania fragmentów dzieł Henryka Sienkiewicza.

H. N.

Z Henrykiem Sienkiewiczem przez pustynię i puszczę

Drużyna szóstoklasistów w składzie: Kinga Biernacka, Weronika Świdrak i Kamil Budziak pod opieką pani Haliny Nowak 25 listopada br. zajęła III miejsce w XI Gminnym Turnieju Czytelniczym zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębowcu oraz Filię w Cieklinie. Konkurs dotyczył Henryka Sienkiewicza – jego życia i twórczości, a w szczególności treści książki W pustyni i w puszczy. Celem turnieju było m.in. uświetnienie roku sienkiewiczowskiego i propagowanie czytelnictwa. Dużą radość sprawiła wysoka lokata uczniów z naszej szkoły. Składamy im serdeczne gratulacje.

H. N.

 

KALENDARZ

Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Archiwa

STATYSTYKI

POGODA

Pogoda Dębowiec z serwisu