Miesięczne Archiwa: Grudzień 2017

Lodowisko

W dniu 20.12.2017 r. uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na lodowisku MOSIR w Jaśle. Celem wyjazdu było doskonalenie koordynacji ruchowej oraz doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach. Jak wiadomo, na lodowisku różnie bywa, więc także u nas były wzloty i upadki, jednak zawsze towarzyszył temu uśmiech na twarzy i ogromne zaangażowanie każdego z uczniów. Pogoda dopisała, humory także, dlatego mimo zmęczenia każdy wrócił do domu zadowolony.

W. Ż.

Wywiadówka

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na wywiadówkę

  3 stycznia 2018 r. o godz. 16.00

Spotkanie z teatrem

Dnia 18 grudnia 2017r. przedszkolaki i uczniowie kl. I – IV wyjechali do Krosna na przedstawienie teatralne ,,Alicja w Krainie Czarów”. Spektakl gościnnie wystawił teatr Bohema z Bielska-Białej. Uczniowie mieli okazję poznać wygląd prawdziwej sceny i widowni oraz podziwiania na żywo grę aktorów.

„Alicja w Krainie Czarów” to spektakl pełen przygód i fantazji, humoru i magii. Dzieci były pod wielkim wrażeniem pięknych, barwnych kostiumów oraz wesołych piosenek.

A. G.

Sukces siódmoklasistek

Drużyna uczennic z VII klasy w składzie: Kinga Biernacka, Karolina Brągiel i Wiktoria Mastej pod opieką pani Haliny Nowak 7 grudnia br. zajęła II miejsce w  XII Gminnym Turnieju Czytelniczym „Przyjaźń, przygoda, tajemnica”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu oraz Filia Biblioteczna w Cieklinie. Konkurs poświęcony był życiu i twórczości Alfreda Szklarskiego w 105. rocznicę urodzin jednego z najlepszych autorów powieści podróżniczo-przygodowych. Tematyka konkursu dotyczyła znajomości biografii pisarza oraz treści książki „Tomek w krainie kangurów”.  Siódmoklasistki sprawiły wszystkim ogromną radość. Serdecznie dziękujemy im za duży wkład w przygotowanie do turnieju i gratulujemy wysokiej lokaty.

H. N.

Mikołajki

Tradycyjnie, jak co roku, do naszej szkoły przyjechał Święty Mikołaj. Dzieci z przejęciem oczekiwały go od samego rana. Przedszkolaki i uczniowie młodszych klas przygotowali na tę okazję wierszyki i piosenki. Później Mikołaj rozmawiał z dziećmi, pytał czy były grzeczne, czy się dobrze uczą, czy słuchają rodziców i nauczycieli. Następnie każde z nich otrzymało podarunki, które sprawiły im mnóstwo radości. Na koniec wizyty były wykonywane pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Niecodzienny gość obiecał, że odwiedzi nas znów za rok.

A. G.

Warsztaty „Zdrowego gotowania”

Pierwszego grudnia w naszej szkole odbyły się dla wszystkich uczniów warsztaty „Zdrowego gotowania”, które poprowadziła pani Bożena Węgrzyn, higienistka pracująca w naszej placówce. Celem tychże warsztatów było propagowanie profilaktyki zdrowego odżywiania i kultywowanie tradycji. Pani Bożena przybliżyła uczestnikom spotkania zalety spożywania rodzimych produktów, korzystania z dawnych przepisów stosowanych przez nasze babcie i prababcie, sięgania po produkty, które były podstawą wyżywienia naszych przodków. W czasie warsztatów pani Bożena przygotowała proziaki, które później wszyscy smakowali. Były przepyszne. Dziękujemy serdecznie za ten pomysł i jego realizację w naszej szkole.

H. N.

Andrzejki 2017

     Wieczór andrzejkowy to pora wróżb i zaglądania w przyszłość. Najpopularniejsze jest oczywiście lanie wosku przez klucz. Urządza się także „wyścig” butów za próg, wróżby z garnuszkiem czy imionami. Powoli odchodzi w przeszłość wróżba z trzema talerzami. Dawniej, na wsi, panny w wigilię św. Andrzeja wybiegały na dwór. Szeroko rozłożonymi rękami obejmowały sztachety w płocie. Parzysta ilość oznaczała szybkie zamążpójście, nieparzysta – samotność przez najbliższy rok. Dziewczęta nasłuchiwały też, z której strony dobiega szczekanie psów. Stamtąd bowiem miał nadejść narzeczony.

     Dziś zmieniły się trochę zwyczaje, ale marzenia i tęsknoty pozostały te same. By zatem kultywować tradycje, uczniowie naszej szkoły 30 listopada br. uczestniczyli w zabawie andrzejkowej w dwóch grupach: „0” – III i IV – VII pod opieką wychowawczyń.

    Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas „wieczoru wróżb i tańca.

H. N.

Planetarium w naszej szkole

Nowoczesne technologie umożliwiły naszym uczniom przenieść się do kosmosu, odwiedzić planety układu słonecznego i przeżyć ekscytującą podróż. W specjalnie przygotowanej kopule, w ciemności i wśród odgłosów specjalnych efektów dźwiękowych, uczniowie mieli wrażenie przebywania w przestrzeni kosmicznej. Dzięki nietypowej lekcji dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o wielkości i budowie Wszechświata, o popularnych gwiazdozbiorach na niebie i o tajemnicach planet i galaktyk. To zachwycające show odbyło się 29 listopada 2017 r.

A. G.

KALENDARZ

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

STATYSTYKI

POGODA

Pogoda Dębowiec z serwisu