Miesięczne Archiwa: Styczeń 2018

Sięgajmy po książki!

Na zebraniu ogólnym 24 stycznia pani Halina Nowak zachęcała zgromadzonych rodziców, by sami czytali książki i motywowali swoje pociechy do jak najczęstszego sięgania po różnorodne książki. Książka bowiem odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu osobowości i postaw młodych ludzi. Umiejętnie dobrana ma szanse wzmacniać w człowieku to, co najlepsze, stać się ważnym elementem jego samorozwoju. Pozwala też na wydobycie tego, co najszlachetniejsze z ludzkich możliwości, dyspozycji i zdolności. By zapobiec ubożeniu słownictwa uczniów, nieumiejętności wyrażania własnych myśli i sądów, należy czytać. A czynność ta jest dziś ważniejsza niż była kiedykolwiek w przeszłości. Świat staje się coraz bardziej skomplikowany, lawinowo rośnie ilość informacji, rozwój wiedzy i zmiany na rynku pracy następują coraz szybciej. Ludzie, którzy nie czytają, nie nadążają za tymi zmianami i zostaną zepchnięci na margines współczesnego życia. Apeluję do wszystkich: „Czytajmy!”.

zabawa karnawałowa

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się 25 stycznia.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala była udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, gwiazdami i plakatami, zachęcając do szampańskiej zabawy – najpierw młodszych uczniów klas 0-III, a po południu starszych uczniów z klas IV-VII.
Wszyscy bawili się znakomicie przy świetnej muzyce, a od czasu do czasu posilali się pysznościami przygotowanymi przez rodziców.
Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy miłego odpoczynku w czasie ferii 😉

A. G.

Konkurs recytatorski

W XI Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Radość w poezji polskiej” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Dębowcu w dniu 22 stycznia br. z naszej szkoły wzięły udział Gabriela Pikusa z IV klasy, która zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima „Nowina” oraz Wiktoria Mastej, która recytowała „Wesołą pieśń o domu” również tego poety.  Celem konkursu była popularyzacja wierszy o tematyce radosnej, rozpowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów i młodzieży oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas IV-VI i klas VII oraz II-III klas gimnazjalnych. W tej drugiej kategorii wyróżnienie zdobyła Wiktoria Mastej. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu.

H. N.

jasełka

W sobotę 6 stycznia 2018 r., uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka dla społeczności lokalnej w kaplicy w Łazach Dębowieckich.

18 stycznia 2018 r. tradycyjnie już od kilkunastu lat uczniowie udali się do Folusza, aby wystąpić z bożonarodzeniowym przedstawieniem jasełkowym dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Po inscenizacji młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

M.B.

Urodziny klasowe

18 stycznia 2018 r. uczniowie klasy VII kolejny raz obchodzili urodziny klasowe. Impreza była pełna zabawy oraz tańca przy rytmach ulubionej muzyki. Siódmoklasiści z ochotą zjedli poczęstunek przygotowany przez rodziców – tort i zapiekanki. W czasie tego wieczoru nie zabrakło śmiechów i wygłupów młodzieży. Wszyscy świetnie się bawili.

Każdy powrócił do domu zmęczony, ale z uśmiechem na twarzy.

Weronika Ś.

Czterech muzykantów z Bremy

17 stycznia odwiedził naszą szkołę teatr „Tomcio” z Nowego Sącza i przedstawił dzieciom z klas 0 – IV inscenizację baśni braci Grimm, opowiadającą o przyjaźni czterech zwierząt: osła, psa, kota i koguta. Przedstawienie uczyło miłości do zwierząt i dbałości o nie, aż do końca ich życia.  Zwierzę to istota, która też ma serce. Dzieci z przejęciem śledziły losy bohaterów, którzy uczyli współpracy, bezinteresownej przyjaźni, wspólnego dążenia do wyznaczonego celu. Spektakl pozostanie na długo w pamięci uczniów.

R. Dz.

Bezpieczne ferie

17 stycznia 2018 r. w ramach corocznej akcji Bezpieczne ferie zimowe odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z policjantami.

Policjanci przypomnieli uczniom m. in. praktyczne zasady bezpiecznych zabaw zimowych oraz sposobów postępowania w niebezpiecznych sytuacjach. Podczas spotkania rozmawiali także o zagrożeniach, jakie niesie za sobą nieodpowiednie korzystanie z Internetu.

M. B.

Wywiadówka

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na wywiadówkę

24 stycznia 2018 r. o godz. 16.00

Wigilia szkolna i jasełka

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia, 22 XII odbyła się Wigilia szkolna dla wszystkich uczniów, począwszy od tych najmłodszych z oddziału przedszkolnego, a kończąc na najstarszych siódmoklasistach. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała zebranych i zaprosiła do obejrzenia jasełek, przygotowanych przez uczniów klas I-VII. Pełne humoru i radości przedstawienie bardzo spodobało się wszystkim zebranym i wprowadziło w bożonarodzeniowy nastrój. Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice w ciepłej rodzinnej atmosferze dzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy. Przygotowane przez rodziców specjalnie z tej okazji świąteczne potrawy wszystkim bardzo smakowały.

R. Dz.

Styczeń 2018