Miesięczne Archiwa: Luty 2018

Konkurs literacki

Biblioteczny Konkurs Literacki „Znam lekturę Doktor Dolittle i jego zwierzęta, zorganizowany przez bibliotekę szkolną w Łazach Dębowieckich, został rozstrzygnięty. Wzięli w nim udział uczniowie klas II-III, których zadaniem było przeczytać wskazaną lekturę i zapoznać się z biografią autora książki, czyli z Hugh Loftingiem, który zawdzięcza popularność cyklowi książek o doktorze Dolittle. Tajemnica powodzenia tych książek tkwi przede wszystkim w ich niepowtarzalnym klimacie, w mistrzowskim spojeniu elementów fantastyki i rzeczywistości oraz w samej osobie doktora – dobrodusznego człowieczka o nieco śmiesznej powierzchowności. Z wielkim entuzjazmem dzieci przeczytały tę książkę i chętnie wzięły udział w konkursie. A oto i laureaci, którzy otrzymali nagrody książkowe:

I miejsce – Paulina Brągiel

II miejsce ex aequo – Oliwia Duda i Jakub Jandura

III miejsce – Aleksandra Grzesik.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wysokich lokat. Organizatorem konkursu była p. H. Nowak.

Zuchy w akcji!

Zdobywamy sprawność kuchcika!

Zdobywanie sprawności zuchowych, to jeden z elementów pracy gromady zuchowej. Zuchy na zbiórce zdobywały kulinarne doświadczenia, poprzedzone przypomnieniem zasad zdrowego odżywiania i zachowania przy stole oraz piramidy zdrowia. Z zapałem  zabrały się wspólnie do pracy, stosując się dokładnie do przepisu. Wyszły pyszne gofry.

Tak ,,pyszną” zbiórkę musimy koniecznie powtórzyć!

H. K.

dzień otwarty

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na dzień otwarty

7 marca 2018 r.  o godz. 16.00.

Góra grosza

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach całej Polski. Również nasza szkoła, jak co roku wzięła w niej udział. Głównym celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną. Akcja rozpoczęła się w listopadzie 2017 r.
i zakończyła się w styczniu 2018 r.

Patron naszej szkoły Jan Paweł II powiedział kiedyś: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Musimy o tym pamiętać.

Ważne w tej akcji jest także to, by uświadomić sobie, że nawet drobne monety zebrane w takiej ilości mogą stanowić bardzo dużą pomoc innym. Rozwieszenie plakatów i duże zaangażowanie uczniów w akcje zaowocowało zebraniem sumy 65,02 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

W. Ż.

Turniej warcab 100-polowych

4 lutego w Publicznym gimnazjum w Cieklinie odbyła się XVIII edycja Gminnego Turnieju Warcab 100 – polowych. Warcaby to gra strategiczna, która wymaga ogromnego skupienia, analitycznego myślenia oraz umiejętności przewidywania. Jest doskonałym treningiem umysłu. Jak co roku turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Nasza szkoła również miała swojego reprezentanta, był nim Dominik Duda. Mimo rywalizacji wśród zawodników panowała miła i życzliwa atmosfera, dzięki której już teraz wszyscy czekają na kolejną edycję turnieju.

W. Ż.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która jest tradycją naszej szkoły. Organizowana jest przez uczniów kl. I – III i przedszkole wraz z wychowawczyniami. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 23 stycznia 2018 r. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków przybyli licznie babcie i dziadkowie. Zebranych gości powitała dyrektor szkoły pani Jolanta Byczek składając zebranym serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny, na który złożyły się wiesze, piosenki, tańce oraz inscenizacja „Czerwony Kapturek” przedstawiona przez uczniów kl. II i kl. III.
Po przedstawieniu uczniowie wręczyli dziadkom laurki i upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zaproszonych gości. Był to dzień pełen uśmiechów, radości i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło, życząc Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Luty 2018
« Sty   Mar »