Miesięczne Archiwa: Marzec 2018

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na dzień otwarty

4 kwietnia 2018 r.  o godz. 16.00.

pierwszy dzień wiosny

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty.

Za oknami jeszcze biało, jednak słowa piosenki Marka Grechuty napawają optymizmem.

Wśród uczniów naszej szkoły panuje już wiosenny klimat. Chcąc uczcić Pierwszy Dzień Wiosny przyszli do szkoły ubrani w wiosenne kolory, na gazetkach i tablicach dominują treści wiosenne, a klasy są przyozdobione wiosennymi motywami.

W. Ż

Dzień Kobiet

Dzień 8 marca jest bardzo ważną datą w roku. Właśnie wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety. To dzięki nim nasz świat jest lepszy i piękniejszy. Chcąc uczcić to święto, męska część naszej społeczności szkolnej przygotowała apel, podczas którego recytowano wiersze, składano życzenia i wręczano kwiaty wszystkim kobietom – tym małym i tym dużym.

W. Ż

KRYMINALISTYKA W PIGUŁCE

W ramach programu realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości „PROJEKTOR – wolontariat studencki” uczniowie klas IV – VII brali udział w projekcie edukacyjnym „KRYMINALISTYKA W PIGUŁCE”. Zajęcia miały na celu rozbudzić wyobraźnię uczestników, wprowadzić w tajemniczy świat kryminalistyki oraz rozwinąć zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Uczniowie wcielili się w rolę młodych ekspertów, pomagając prowadzącej odpowiednio zabezpieczyć i oznakować miejsce zdarzenia, znaleźć podejrzane przedmioty i ślady, ściągnąć odciski palców i doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca. Poznali przy tym tajniki m.in. takich dziedzin kryminalistyki jak: daktyloskopia, cheiloskopia, traseologia, mechanoskopia. Stworzyło to okazję do zobaczenia, jak wygląda proszek daktyloskopijny oraz przyjrzenia się własnym odciskom palców wykonanych tuszem na kartach eliminacyjnych. Uczniowie mogli także własnoręcznie stworzyć portret pamięciowy swojego kolegi. Zajęcia przebiegły w atmosferze świetnej zabawy, rozbudzającej wyobraźnię uczestnika i na chwilę przenoszącej go do roli prawdziwego technika kryminalistyki.

A. Ś.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Dnia 1 marca w naszej szkole uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klas I – III przygotowali krótki program patriotyczny, który przypomniał o Żołnierzach Niezłomnych, ludziach, którzy poświęcili się dla naszego kraju.

H.K.

Marzec 2018