Miesięczne Archiwa: Kwiecień 2018

zaproszenie na obchody 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

ZIEMIA – WYSPA ZIELONA

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby zadbać o edukację ekologiczną. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać
o nasze środowisko.

Dnia  20.04.2018r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 0 – IV zaprezentowali piosenki i wierszyki, w których zachęcali wszystkich do dbania o środowisko, nie tylko ograniczając produkcję śmieci, ale także dbając o przyrodę i zwierzęta, bo dzięki nim  świat jest piękny i ciekawy, i żyje się nam dobrze na naszej planecie.

Na zakończenie apelu uczniowie przeprowadzili segregację odpadów, przygotowaną przez uczniów kl. VII, a przedszkolaki i pierwszaki udały się na sprzątanie świata.

A. G.

Wywiadówka

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na wywiadowkę

16 maja 2018 r.  o godz. 16.00.

Cudowny chłopak

Dnia 17 kwietnia uczniowie klas 3-7 z wychowawczyniami udali się do kina Helios na film
„Cudowny chłopak”.

Film jest poruszającą historią Auggiego, który z powodu skomplikowanej i bardzo rzadkiej wady genetycznej urodził się ze zdeformowaną twarzą. Do 10 roku życia uczył się w domu, na początku piątej klasy został jednak uczniem szkoły publicznej. Auggie próbuje odnaleźć się w nowym środowisku: chce, by rówieśnicy zobaczyli w nim zwykłego chłopca, by dostrzegli piękno, które kryje się nie w jego wyglądzie, lecz w jego wnętrzu. Wkrótce przekona się, że czasami jeden przyjazny gest, jedno wyciągnięcie pomocnej dłoni może wyzwolić pozytywną energię, która drzemie w każdym człowieku. Pod koniec roku zostaje odznaczony za „siłę przyjaźni, odwagę i hart ducha”. Wywołany na scenę otrzymuje owacje na stojąco od swoich kolegów i ich rodziców.

Historia Auggiego skłania do wielu refleksji i na długo zapadnie nam w pamięci.

M. B.

W gospodarstwie agroturystycznym

12 kwietnia 2018 r. przedszkolaki i dzieci z kl. I oraz II i III odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne. Z wielkim zaciekawieniem obserwowały życie w gospodarstwie wiejskim. Obejrzały narzędzia potrzebne do pracy w polu obecnie oraz dawniej. Zapoznały się z pracami jakie rolnicy wykonują na wsi w czasie wiosny. Odwiedziły oborę, poznały zwierzęta dorosłe i ich młode. Poznały zasady dbania o nie. Obserwowały sposoby poruszania się zwierząt i ich odżywianie, słuchały odgłosów. Obejrzały ogródek warzywny, rabaty kwiatowe. Nazywały kwiaty, poznały sposoby ich pielęgnacji.

Dzieci bawiły się świetnie w dużym ogrodzie, korzystając z huśtawki i zjeżdżalni, obserwowały pływające ryby w stawie. W gospodarstwie wszyscy czuli się bardzo dobrze, a ogród sprzyjał wesołej zabawie. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie.

E. Cz.

Książka Twoim Przyjacielem!

Biblioteka szkolna 11 kwietnia br. przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klasy pierwszej.   Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uroczystość odbyła się pod hasłem Książka Twoim Przyjacielem! Uczniowie klas V-VI wprowadzili zebranych w świat książek, prezentując liczne wiersze i piosenki. Następnie pierwszoklasiści  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki oraz każdy uczeń został uroczyście pasowany przez Książkę na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu oraz interesujące zakładki do książki. Jednocześnie pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek.

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Biblioteczny Konkurs Literacki

Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas IV-VI Konkurs Literacki Znam nowele Bolesława Prusa. Zdaniem uczestników było zapoznanie się z życiem i twórczością Bolesława Prusa, a w szczególności z nowelami: Antek, Katarynka i Z Legend dawnego Egiptu. Wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce – Wiktoria Mastej

II miejsce – Kinga Biernacka

III miejsce – Karolina Brągiel

Wyróżnienie – Damian Garbacik.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

H. N.

Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 06.04.2018 r. naszą szkołę odwiedziła para artystów, którzy zaprezentowali ciekawy program pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Nieodłącznym elementem każdego dnia wszystkich uczniów jest właśnie droga do szkoły i z powrotem, dlatego bez względu czy jest ona pokonywana pieszo, czy rowerem wszyscy musimy dołożyć wszelkich starań by była ona bezpieczna. Artyści w humorystyczny sposób przypomnieli najważniejsze przepisy i zasady poruszania się po drogach,  oraz udzielili cennych wskazówek.

W. Ż.

Wyjazd do kina Helios w Krośnie

5 kwietnia uczniowie klas O-IV wraz ze swoimi wychowawczyniami wyjechali do kina Helios w Krośnie na film animowany „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali”. Bajka dzieciom bardzo się podobała. Dzieci spotkały się z krasnalami oraz ich przyjaciółmi, którzy przygotowywali ogród do zbliżającej się wiosny. Zabawne dialogi, śmieszne sceny, wartka akcja nie pozwoliły dzieciom ani przez chwilę się nudzić. Uśmiechnięte buzie były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

R. Dz.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 28.03.2018 r. odbyły się eliminacje do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą Szkołę reprezentowały 3 osoby, które zostały wyłonione w eliminacjach przeprowadzonych wewnątrz szkoły:

• grupa młodsza: Julia Baradziej i Kamil Brągiel
  • grupa starsza: Kamil Budziak

Podczas konkursu panowała miła i życzliwa atmosfera, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

W. Ż.

Kwiecień 2018