Dzienne Archiwa: 18 kwietnia 2018

Książka Twoim Przyjacielem!

Biblioteka szkolna 11 kwietnia br. przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klasy pierwszej.   Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uroczystość odbyła się pod hasłem Książka Twoim Przyjacielem! Uczniowie klas V-VI wprowadzili zebranych w świat książek, prezentując liczne wiersze i piosenki. Następnie pierwszoklasiści  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki oraz każdy uczeń został uroczyście pasowany przez Książkę na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu oraz interesujące zakładki do książki. Jednocześnie pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek.

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Kwiecień 2018