Dzienne Archiwa: 22 kwietnia 2018

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na wywiadowkę

16 maja 2018 r.  o godz. 16.00.

Cudowny chłopak

Dnia 17 kwietnia uczniowie klas 3-7 z wychowawczyniami udali się do kina Helios na film
„Cudowny chłopak”.

Film jest poruszającą historią Auggiego, który z powodu skomplikowanej i bardzo rzadkiej wady genetycznej urodził się ze zdeformowaną twarzą. Do 10 roku życia uczył się w domu, na początku piątej klasy został jednak uczniem szkoły publicznej. Auggie próbuje odnaleźć się w nowym środowisku: chce, by rówieśnicy zobaczyli w nim zwykłego chłopca, by dostrzegli piękno, które kryje się nie w jego wyglądzie, lecz w jego wnętrzu. Wkrótce przekona się, że czasami jeden przyjazny gest, jedno wyciągnięcie pomocnej dłoni może wyzwolić pozytywną energię, która drzemie w każdym człowieku. Pod koniec roku zostaje odznaczony za „siłę przyjaźni, odwagę i hart ducha”. Wywołany na scenę otrzymuje owacje na stojąco od swoich kolegów i ich rodziców.

Historia Auggiego skłania do wielu refleksji i na długo zapadnie nam w pamięci.

M. B.

W gospodarstwie agroturystycznym

12 kwietnia 2018 r. przedszkolaki i dzieci z kl. I oraz II i III odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne. Z wielkim zaciekawieniem obserwowały życie w gospodarstwie wiejskim. Obejrzały narzędzia potrzebne do pracy w polu obecnie oraz dawniej. Zapoznały się z pracami jakie rolnicy wykonują na wsi w czasie wiosny. Odwiedziły oborę, poznały zwierzęta dorosłe i ich młode. Poznały zasady dbania o nie. Obserwowały sposoby poruszania się zwierząt i ich odżywianie, słuchały odgłosów. Obejrzały ogródek warzywny, rabaty kwiatowe. Nazywały kwiaty, poznały sposoby ich pielęgnacji.

Dzieci bawiły się świetnie w dużym ogrodzie, korzystając z huśtawki i zjeżdżalni, obserwowały pływające ryby w stawie. W gospodarstwie wszyscy czuli się bardzo dobrze, a ogród sprzyjał wesołej zabawie. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie.

E. Cz.

Kwiecień 2018