Miesięczne Archiwa: Maj 2018

XIII Gminny Konkurs Matematyczny

11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dębowcu odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował piątoklasista – Damian Garbacik.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu upominki.

M. B.

Cyrk O’Bimbolando

9 maja dzieci z przedszkola i klas I-III brały udział w pokazie cyrku O’Bimbolando. Artyści cyrkowi pochodzący z Ukrainy przeprowadzili zabawy w taki sposób, aby dzieci wraz z nimi czynnie brały udział w przedstawieniu. Śmiechu, radości było co niemiara. Dzieci obejrzały spektakl, który przeniósł ich w świat rozrywki opartej na pasji i talencie artystów.

Następnie mali cyrkowcy z naszej szkoły próbowali swoich umiejętności, zaopatrzeni w przybory cyrkowe.

E. Cz.

227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach 227 rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Dębowcu. Po mszy nastąpił  przemarsz uczestników i pocztów sztandarowych na płytę rynku, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz wysłuchaniu przemówienia dotyczącego 3 majowego święta delegacje władz, instytucji, ugrupowań politycznych, szkół i organizacji złożyły biało-czerwone kwiaty i wieńce przy pomniku Adama Mickiewicza.

Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobryni  wystąpiły z programem artystycznym w sali widowiskowej Urzędu Gminy.

Uroczystości zakończyło wystąpienie pana Zbigniewa Staniszewskiego Wójta Gminy Dębowiec.

M. B.

Święto Konstytucji 3 Maja obchodzono bardzo uroczyście również w naszej szkole .

W poniedziałek 7 maja 2018r.  w scenerii symboli narodowych odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy IV i VII. Z wielkim szacunkiem i powagą dzieci prezentowały treści historyczne, śpiewały piosenki i recytowały wiersze oraz wykazały patriotyczną postawę.

A. G.

Maj 2018