Miesięczne Archiwa: Wrzesień 2018

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na dzień otwarty

3 października 2018 r.  o godz. 16.00.

Wyjazd do kina Helios w Krośnie

19 września uczniowie klas I – VI wyjechali do kina Helios w Krośnie na film

„Krzysiu, gdzie jesteś?”

To najnowszy film Disneya czerpiący garściami z kultowej bajki „Kubuś Puchatek”. Dzieci spotkały się z misiem oraz jego przyjaciółmi: Prosiaczkiem, Tygryskiem, Kłapouchym, Kangurzycą, Królikiem i Krzysiem, a raczej już Krzysztofem. Krzyś dorósł i znalazł się w trudnej sytuacji. Wtedy jego wierni towarzysze z dzieciństwa przybywają ze Stumilowego Lasu, by mu pomóc. Kubuś mimo opływających lat nie zmienił się ani trochę i roztacza w filmie wiele magii.

R. Dz.

Pracowity jak pszczółka

W dniu 17.09.2018 w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty. Grupa miłośników pszczelarstwa przedstawiła nam jak wygląda ich codzienna praca z pszczołami oraz jak ważną rolę pełnią te małe owady w naszym środowisku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć  jak zbudowany jest ul, poznali rodzaje i klasyfikacje miodu oraz narzędzia którymi codziennie posługują się pszczelarze. Każdy uczestnik warsztatów mógł przymierzyć profesjonalny strój, dzięki któremu pszczelarz może bezpiecznie pracować  wśród pszczół. Sporym zainteresowaniem cieszył się także „mobilny ul”, w którym znajdowało się kilkadziesiąt pszczół wykonujących swoją pracę. Od teraz powiedzenie „pracowity jak pszczółka” nabiera jeszcze głębszego sensu.

W. Ż.

zebranie z rodzicami

wywiadówka

Zapraszamy wszystkich rodziców

na zebranie

dn. 19 września 2018 r. (środa) o godz. 16.00

rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w  uroczystej mszy świętej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Po mszy świętej wszyscy udali się do szkoły.

Na początku odśpiewano hymn państwowy i szkoły. Następnie Pani dyrektor Jolanta Byczek powitała wszystkich  zebranych, przedstawiła uczniom wychowawców i nauczycieli oraz  życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy. Po części oficjalnej uczniowie  udali się do klas, na spotkania  z wychowawcami.

M.B.

Wrzesień 2018