Dzienne Archiwa: 22 października 2018

Obchody Dnia Patrona Szkoły

16 października 2018 roku to szczególny dzień dla uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, gdyż po raz kolejny obchodzono
Dzień Patrona Szkoły – Jana Pawła II.

Społeczność szkolna tym uroczystym dniem postanowiła podkreślić wszystko, jak ważne jest to, że może utożsamiać się z ważnymi wartościami i ideami, które głosił Jan Paweł II. Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się przemarszem uczniów i nauczycieli w asyście pocztu sztandarowego z budynku szkoły do kościoła, gdzie odprawiona została Msza Święta przez księdza Adama Sędzika. Następnie uczniowie z klas VI-VIII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony wielkiemu Polakowi.
Kolejnym punktem programu obchodów Dnia Patrona Szkoły była z inicjatywy księdza Adama Sędzika wycieczka do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance, Wapiennego i Folusza. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wysłuchania ciekawej historii dotyczącej sanktuarium, którą opowiedział ks. Zygmunt Tokarz. Następnie wszyscy udali się do Wapiennego i Folusza, by podziwiać – jak niegdyś nasz Patron – piękno jesiennego krajobrazu oraz relaksować się na placu zabaw. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci.

H. N.

,, Samba dla Pani, dla Pana …”

12 października 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Pani Dyrektor przywitała serdecznie wszystkich zaproszonych gości – nauczycieli oraz emerytowanych pracowników szkoły. Tego roku program artystyczny przygotowali najmłodsi uczniowie, oddział przedszkolny i klasa II z III. Były serdeczne życzenia, wierszyki, piosenki, fraszki szkolne, a nawet doceniając trud pracy pedagogicznej uczniowie przygotowali ,,Niezbędnik dla nauczyciela”.
Występy zakończył taniec ,,Czekolada” i prezentacja przypominająca najciekawsze wydarzenia i miłe chwile ubiegłego roku szkolnego przygotowana przez ucznia klasy VIII Kamila Budziaka.

H. K.

Święto Pieczonego Ziemnaka

Piękna, złota, polska jesień zachęca nas do częstych zabaw na świeżym powietrzu. 11 października w naszej gromadzie zuchowej odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Były zawody w sadzeniu i zbieraniu ziemniaków, slalom z „gorącym ziemniaczkiem” na łyżce, wyścig z rzutem ziemniakiem do wiaderka, rywalizacja w workach na  ziemniaki, a  także pojedynek kto szybciej zbierze jak najwięcej ziemniaków. Dużo radości wywołał konkurs na ,,Ziemniaka Olbrzyma i Malucha”. Po pełnych emocji i uśmiechu konkurencjach sportowych z ziemniakiem w roli głównej zuchy zajęły się wykonaniem ,,Ziemniaka Cudaka” . W tym dniu nie zabrakło też pieczonych ziemniaczków – frytek.

H.K

« Wrz   Lis »