Miesięczne Archiwa: Listopad 2018

Archipelag Skarbów

            20 i 21 listopada w ósmoklasiści wzięli udział w dwóch czterogodzinnych warsztatach profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”, które odbyły się w Wiejskim Domu Kultury w Cieklinie.

            Główną ideą programu było pokazanie młodzieży, istoty zdrowego i mądrego stylu życia, a także zachęcenie jej do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Uczniowie, w trakcie warsztatów, przeistoczyli się w poszukiwaczy skarbów – szczęścia, trwałej miłości i realizacji w życiu własnych marzeń i pasji. Ponadto warsztaty uświadomiły im, jak ogromny, potencjał tkwi w każdym z nich, jak ważne jest ich własne zdanie, wybór oraz pokazały młodzieży, jak radzić sobie z trudnościami osobistymi i presją grupy.

         Warsztaty zakończyły się „Festiwalem Twórczości”, na który sama młodzież przygotowała przekaz profilaktyczny dla swoich rówieśników w formie prac plastycznych i wierszy.

Program „Archipelag Skarbów” obejmował również szkolenie dla grona pedagogicznego oraz szkolenie dla rodziców.

M. B.

dzień otwarty

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na dzień otwarty

5 grudnia 2018 r.  o godz. 16.00.


Z wizytą w teatrze

     Młodzież naszej szkoły z klas VI-VIII 19 listopada br. miała okazję zobaczyć spektakl
„Dziady” cz. II i III w wykonaniu aktorów Teatru Bohema z Bielska Białej w Krośnie.

Inscenizacja dość wiernie „oddała” tekst romantyczny. Przedstawienie zostało przygotowane w interesujący sposób,
z ciekawą scenografią i choreografią. Duże wrażenie także zrobiły efekty specjalne, w tym projekcie multimedialne, skomponowana muzyka na potrzeby spektaklu oraz kostiumy dostosowane do epoki. Sztuka okazała się również świetną powtórką, gdyż dla naszych uczniów „Dziady” cz. II to tekst obowiązkowy w szkolnym kanonie lektur. Natomiast cz. III niestety była nieco mniej zrozumiana przez młodzież. Okazała się zapowiedzią utworów, z którymi zetkną się uczniowie w kolejnym etapie edukacji.

H. N.

Finał Gminnego Konkursu plastycznego pt.: „BYĆ PATRIOTĄ DZIŚ”

W dniu 15 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach Dębowieckich nastąpiło finalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „BYĆ PATRIOTĄ DZIŚ”.

    Konkurs organizowany był z okazji upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Prace konkursowe zostały zgłoszone z siedmiu szkół podstawowych z terenu gminy Dębowiec (Cieklin, Dębowiec, Dobrynia, Duląbka, Łazy Dębowieckie, Wola Dębowiecka, Zarzecze).
   Uczestnicy konkursu wykonywali dowolną techniką plastyczną prace, przedstawiające własną interpretację współczesnych form patriotyzmu polskiego. Wyłonienie zwycięzców dokonano w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-V oraz klas VI-VIII.
    Laureatami konkursu plastycznego pt.: „BYĆ PATRIOTĄ DZIŚ” zostali:
   Kategoria klas IV-V:
       I miejsce – WIKTOR BUDZIAK, Szkoła Podstawowa w Łazach Dębowieckich
       II miejsce – SARA BIERNACKA, Szkoła Podstawowa w Dobryni
       III miejsce – WIKTOR ZDEBIK, Szkoła Podstawowa w Dębowcu
   Kategoria klas VI-VIII:
       I miejsce – JOANNA JURUSIK, Szkoła Podstawowa w Woli Dębowieckiej
       II miejsce –RĄCZKA MARTYNA, Szkoła Podstawowa w Dębowcu
       III miejsce – AGNIESZKA BARZYK, Szkoła Podstawowa w Duląbce
   Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonała Pani Dyrektor Jolanta Byczek – główny organizator gminnego konkursu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie GRATULUJEMY!

W. M.

 

Gminne Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

    Dnia 11 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli

w gminnych obchodach 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 
     O godzinie 11:00 miała miejsce uroczysta Msza Święta w Bazylice Mniejszej NMP z La Salette w Dębowcu, podczas której delegaci z naszej szkoły godnie reprezentowali szkolny sztandar.
     Po Mszy Świętej odbył się przemarsz pod Tablicę Pamiątkową Armii Krajowej na Placu Bazyliki Mniejszej. Szkolni delegaci złożyli kwiaty pod Tablicą Pamiątkową Armii Krajowej oraz pod Pomnikiem Batalionu Obrony Narodowej II Kampanii Dębowiec.
Po odsłonięciu Tablicy Pamiątkowej z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości rozpoczęła się w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu część artystyczna. Uroczystości gminne zakończyła wystawa poświęcona bohaterom walczącym w naszym regionie o niepodległość ojczyzny.

W. Ż.

 

 

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach Dębowieckich, odbyła się
uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   O godzinie 11:11 wybrzmiały: hymn państwowy i szkolny. Odśpiewali je wszyscy zgromadzeni: dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej wraz z nauczycielami.

   Po wyprowadzeniu sztandaru szkolnego, rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy VIII. Hasłem przewodnim występów były formy współczesnego patriotyzmu. Przygotowany przez uczniów dekalog patrioty, przedstawiał wszelkie formy aktywności, które przyczyniają się do bycia lepszym patriotą współcześnie.         Prezentacja historii symboli narodowych wzbogacona pokazem multimedialnym, recytacja wiersza „Opowiedz nam Polsko” dokonana przez uczennicę klasy V oraz odśpiewanie pieśni patriotycznej „My, pierwsza brygada”, przyczyniły się do lepszej interpretacji wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu.

   Po zakończeniu części artystycznej, Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Byczek podziękowała uczniom za występ oraz za jego przygotowanie.

W. M.

 

dyskoteka szkolna

         Po ciężkich dniach przyszedł czas na chwilę relaksu. W naszej szkole 8 listopada br. odbyła się dyskoteka dla uczniów klas V-VIII z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Opiekę sprawował opiekun SU pan Wojciech Żychowski, pani Wioleta Michnal oraz wychowawcy. Impreza była świetna. Nie zabrakło różnych zabaw oraz tańców w rytmach ulubionej muzyki. Tego wieczoru uśmiech gościł na twarzach wszystkich uczestników.  Każdy wrócił do domu zmęczony, ale pełen radości. Niebawem zabawa andrzejkowa!

Kamil B.

 

 

Wyjazd na cmentarz

    Dwa listopadowe święta Wszystkich Świętych i 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości, stały się przyczynkiem do tego, iż 5 listopada uczniowie naszej szkoły z wychowawczyniami udali się na cmentarze, by oddać hołd zmarłym. 
    Najpierw pojechali na austriacki cmentarz z I wojny światowej (Wapniarkę) w Woli Cieklińskiej. Cmentarz ten jest częścią Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w woj. podkarpackim. Spoczywają na nim ciała ponad 100 żołnierzy (46 niemieckich, 46 rosyjskich i 22 austro-węgierskich). Na tablicy wieńczącej mogiłę wyryto napis: „Wyruszyliśmy na bój, a znaleźliśmy pokój”.
     Następnie młodzież udała się na cmentarz parafialny w Dębowcu, gdzie spoczywają żołnierze oraz młodzi ludzie, polegli w boju o wolną Polskę, a także misjonarze Saletyni i zmarli z rodzin uczniów. 
 
   W trakcie wizyt na cmentarzach, uczniowie odmówili modlitwę za dusze zmarłych, a także zapalili znicze na grobach zmarłych.
M. B.
 

KALENDARZ

Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwa

STATYSTYKI

POGODA

Pogoda Dębowiec z serwisu