Dzienne Archiwa: 5 grudnia 2018

Wycieczka do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

30 listopada uczniowie klas I – IV odwiedzili Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Najpierw dzieci w budynku „Lamusa” zwiedziły wystawę z okazji 100 – lecia Odzyskania  przez Polskę Niepodległości. Potem w skupieniu wysłuchały „Roty” i poznały historię powstania tej pieśni patriotycznej. Następnie uczniowie obejrzeli piękny, zabytkowy dworek, który Marii Konopnickiej przekazano w darze narodowym z okazji ćwierćwiecza pracy pisarskiej w 1903 roku. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o życiu, twórczości, podróżach, a także o rodzinie Marii Konopnickiej. Muzeum zachwyciło dzieci nieznaną im atmosferą ubiegłego stulecia. Potem nadszedł czas na obowiązkowe zakupy w muzealnym sklepiku. Wrażenia z wycieczki do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu zachowamy na długo w pamięci.

R. Dz.

Andrzejki

28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z przepowiedniami i szukał szczęścia w zabawach. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom magiczne kubki. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.  Największą atrakcją tegorocznych andrzejek było lanie wosku i rzucanie cieni na ścianę. Była też dobra muzyka. Wszyscy bawili się wesoło, humory dopisywały o czym świadczą uśmiechnięte buzie dzieci. A przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Wiele zależy od nas samych.

R. Dz.

Grudzień 2018