Miesięczne Archiwa: Luty 2019

Turniej Warcab 100–polowych

Dnia 10 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Cieklinie odbył się turniej Warcab 100-polowych. Była to już 19 edycja i jak co roku zgromadziła dużą liczbę miłośników tej gry. Naszą Szkołę reprezentowało dwóch uczniów. Zawodnicy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe. Rywalizacja toczyła się na dystansie 7 rund ( systemem szwajcarskim). Najlepsi zawodnicy swoich kategorii otrzymali nagrody, dyplomy oraz puchary. Uczestnicy turnieju mieli okazję zapoznać się i potrenować z warcabistą Jakubem Gazdą, uczestnikiem Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata.

W. Ż.

dzień otwarty

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na dzień otwarty
13 marca 2019 r.  o godz. 16.00.

Śladami Marcina Kromera

Dnia 8 lutego 2019 r. uczniowie klas VII-VIII odwiedzili Biecz – rodzinną miejscowość Marcina Kromera. Wycieczka do Muzeum Ziemi Bieckiej odbyła się wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Woli Dębowieckiej.

Zwiedzanie rozpoczęto od „Domu z basztą”. W tej zabytkowej kamienicy z 1523 r., młodzież miała okazję zapoznać się z ekspozycją aptekarską, tradycyjnym rzemiosłem czy wystawą z dziedziny muzyki dawnej. Wszystkie zabytki muzealne były prezentowane na pięciu poziomach baszty rajcowskiej.

Kolejną atrakcją okazał się kat. W miejscu skazańców i średniowiecznych kaźni młodzież zapoznała się z historią bieckiego sądownictwa. Chłód lochów rozgrzała gorąca czekolada. Młodzież zakończyła zwiedzanie w „Kromerówce”, gdzie zaprezentowano ekspozycje związane z osobą Marcina Kromera oraz historią miasta i regionu.

W. M.

Bezpieczne ferie

31 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami KPP w Jaśle, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego i odpoczynku na świeżym powietrzu. Na zakończenie spotkania wszyscy obecni otrzymali odblaskowe opaski.

M. B.

Zabawa choinkowa

Karnawał to czas radości i wspólnej zabawy. Zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się 30 stycznia 2019 r. była okazją do wyśmienitej imprezy, podczas której wszyscy świetnie się bawili. Najpierw bawili się uczniowie klas 0–III, a po południu uczniowie klas starszych. Był to dzień wielu niezapomnianych wrażeń i atrakcji.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

M. B.

Hej kolęda

25 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły zgodnie z wieloletnią już tradycją odwiedzili mieszkańców i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Foluszu prezentując im jasełka. Mali aktorzy zostali bardzo serdecznie przyjęci przez pana Dyrektora DPS-u i wielu widzów. Jasełka bardzo się podobały, sprawiły mieszkańcom wiele radości i dały okazję do wspólnego kolędowania. Na uczniów po jasełkach czekał słodki poczęstunek. Kolędnicy zostali zaproszeni do wizyty w następnym roku.

13 stycznia 2019 r. w kaplicy w Łazach Dębowieckich jasełka zostały przedstawione gościom i lokalnej społeczności. Dziękujemy księdzu Adamowi Sędzikowi i panu kościelnemu p. Janowi Mastejowi za pomoc w realizacji przedstawienia, a widzom za życzliwe przyjęcie, które pomogło małym aktorom pokonać tremę.

H. K.

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia był w naszej szkole dniem szczególnym. Świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka, a każdy przyzna, że to wyjątkowe osoby w naszym życiu. Jak co roku zaprosiliśmy wielu gości – najukochańszych Dziadków i Babcie. Zebranych powitała i złożyła serdeczne życzenia pani dyrektor Jolanta Byczek. Uczniowie klas I–III oraz oddziału przedszkolnego przygotowali bogaty program artystyczny. Wszyscy zostali oczarowani przez piękny „Taniec śnieżynek”, wiele braw zebrały też okolicznościowe wiersze i piosenki a szczególnie podobała się widzom wesoła inscenizacja wiersza J. Brzechwy „Rzepka”. Nasi goście wraz z życzeniami otrzymali piękne laurki i prezenty oraz uśmiechy i całusy od wnucząt. W uświetnieniu tej uroczystości pomogli rodzice, którzy przygotowali pyszny poczęstunek dla wszystkich zebranych.

S. K.

Luty 2019