Dzienne Archiwa: 3 maja 2019

Obchody 3-go Maja

Obchody 3-go Maja w naszej szkole rozpoczęły się od udziału pocztu sztandarowego, delegacji uczniów z kwiatami oraz pani Dyrektor Jolanty Byczek, pani Haliny Nowak i pana Wojciecha Żychowskiego w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Samborski, a homilię wygłosił ksiądz Zygmunt Tokarz, w Kościele Parafialnym w Dębowcu. Następnie na dębowieckim rynku przy pomniku Adama Mickiewicza odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano okolicznościowego przemówienia Wójta Gminy Dębowiec pana Marcina Bolka, złożono wieńce i kwiaty przez delegacje szkolne, gminne i lokalne. Ostatnim punktem uroczystości było obejrzenie w Sali Urzędu Gminy w Dębowcu części artystycznej w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Woli Dębowieckiej, którzy przybliżyli wszystkim zebranym wydarzenia sprzed ponad 200 lat, które pogrążyły nasz naród na 123 lata niewoli. Była to piękna lekcja historii. Nigdy nie wolno zapomnieć o tych ważnych wydarzeniach dziejowych! Wiwat Maj, Wiwat Trzeci Maj!

Spotkanie z Pinokiem

30 kwietnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I–V udali się do Domu Kultury w Bieczu na spektakl Pinokio na podstawie utworu Carlo Collodiego w wykonaniu Warszawskiego Teatru Edukacyjnego.

Wszyscy z zapartym tchem obserwowali, czy Pinokio zostanie chłopcem, czy pomoże mu Gadający Świerszcz, a może Knot? Zastanawiali się też, czy lepiej być osłem w Krainie Zabawek, czy chłopcem w szkole? Baśń zawierała wartości dydaktyczne potrzebne każdemu w życiu. Mówiła o obrych i złych uczynkach, o miłości, o rodzinie. Każdy czegoś się nauczył. Całość oprawiona była w skromną, lecz pomysłowo wykonaną dekorację oraz kolorowe kostiumy. Aktorzy dzięki piosenkom utrzymywali stały kontakt z młodym widzem, co było powodem dobrej i wesołej zabawy połączonej z edukacją.

DZIEŃ ZIEMI

Dnia 29.04.2019 r. z okazji Dnia Ziemi odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas IV -V. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki, w których zachęcały wszystkich dbania o środowisko.

W tym dniu również rozstrzygnięto dwa konkursy ekologiczne pt.: „Bądź eko – chroń środowisko”.

Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów, postawy szacunku do przyrody ożywionej i nieożywionej, odpowiedzialności za jej stan, zmiany nawyków
oraz rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych uczniów.
Pierwszy konkurs adresowany był dla klas I-V. Uczniowie dowolną techniką plastyczną przedstawili, jak należy chronić i dbać o środowisko. Zwycięzcą został Wiktor Budziak.

Drugi konkurs skierowany był dla uczniów klas VI- VIII. Dotyczył wiedzy ekologiczno-przyrodniczej. W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły.

Laureaci:

I miejsce -Kamil Budziak i Kamil Brągiel
II miejsce – Weronika Świdrak i Wiktoria Mastej
III miejsce – Kinga Biernacka i Karolina Brągiel

Konkursy zorganizowali: p. Marta Bilska i p. Wojciech Żychowski.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu.

M. B.

Maj 2019