Miesięczne Archiwa: Czerwiec 2019

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019  w naszej szkole, tradycyjnie rozpoczęło się mszą świętą, po której wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

Ósmoklasiści skierowali tu słowa podziękowania do wszystkich nauczycieli, pani dyrektor, pracowników obsługi oraz rodziców. Były to słowa doceniające ich starania i trud, słowa serdeczności i szacunku dla nich, ale i słowa smutku, że pewien etap życia, związany z młodzieńczą beztroską, już minął. Pani Dyrektor Jolanta Byczek podsumowała naukę naszych absolwentów, podkreślając wysokie wyniki, jakie uzyskali na egzaminie ósmoklasisty, a jedna z mam – jako przedstawiciel Rady Rodziców skierowała podziękowania dla nauczycieli za trud włożony w naukę i wychowanie ich dzieci.

Absolwenci zaprezentowali też pożegnalny film, w którym przypomnieli najciekawsze chwile spędzone w naszej szkole.

Następnie uczniowie klas VI-VII pożegnali swoich starszych kolegów, wręczając im na pamiątkę wspólnie spędzonych lat upominki – słoniki na szczęście.

Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za ciężką pracę w tym roku szkolnym, podsumowała ważniejsze wydarzenia i konkursy, które odbyły się w naszej szkole oraz wręczyła dyplomy i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz udział w konkursach.

Życzymy wszystkim udanych wakacji, a ósmoklasistom „pomyślnych wiatrów” i samych sukcesów w nowych, wymarzonych szkołach.

komers

W dniu 12 czerwca w naszej szkole odbył się komers. W trakcie kilkugodzinnej zabawy, ósmoklasiści wraz z młodszymi koleżankami i kolegami oraz gronem pedagogicznym i rodzicami uczcili zakończenie swojej edukacji w szkole podstawowej. Młodzież bawiła się, w rytmie największych przebojów. By uczestnicy imprezy mieli siłę na tańce, rodzice zadbali o poczęstunek. Wszyscy z chęcią skonsumowali przygotowane smakołyki. Uczestnicy imprezy na pewno długo będą ją mile wspominać.

Konkurs matematyczny

W czerwcu tradycyjnie, jak co roku odbył się konkurs matematyczny Rachmistrz 2019, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas IV-VIII.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Kinga Biernacka
II miejsca (ex aequo) – Damian Garbacik i Gabriela Pikusa

Zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

M.B.

Calineczka

Ta historia zaczęła się od magicznego ziarenka. To z niego wyrósł piękny kwiat, w środku którego znajdowała się jeszcze piękniejsza dziewczynka. Calineczka, bo właśnie o niej mowa, wiodła szczęśliwe życie  do czasu, gdy została porwana przez pewną ropuchę, poszukującą żony dla swojego syna. W ten sposób rozpoczęła się wielka podróż niewielkiej dziewczynki w poszukiwaniu szczęścia i własnego miejsca na świecie… Przedstawienie bardzo podobało się naszej małej publiczności. Gra aktorów, kostiumy i piosenki wywołały u widzów uśmiech i zainteresowanie.

Konkursy plastyczne rozstrzygnięte

1. „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą” – ten Szkolny Konkurs Plastyczny skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Wystarczyło uruchomić wyobraźnię i fantazję, a następnie wykonać dowolną zakładkę do książki. Zostały nagrodzone prace następujących uczniów:

I miejsce – Aleksandra Grzesik

II miejsce – Dominik Wolski

III miejsce – Wiktor Budziak

2. „Bohater ulubionej książki” – zadaniem uczestników drugiego konkursu było namalowanie dowolną techniką plastyczną ulubionego bohatera literackiego. Laureaci:

I miejsce – Dominik Wolski

II miejsce – Aleksandra Grzesik

III miejsce – Gabriela Pikusa

Wyróżnienie – Paulina Brągiel

Wyróżnienie – Wiktor Budziak.

Na pochwałę zasługują klasy IV i V, które aktywnie włączyły się do udziału w konkursach. Wszyscy wyróżnieni laureaci otrzymali nagrody książkowe. Organizatorem konkursu była p. Halina Nowak. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję.

Wycieczka do kopalni soli w Bochni

Tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać. 29 maja 2019 r. uczniom naszej szkoły udało się spotkać z dobrym duchem kopalni. Wędrówka po korytarzach kopalni była pełna niespodzianek i emocji. Zjazd windą, przejazd podziemną kolejką, przeprawa łódkami pozostaną w naszej pamięci na długo. Przenieśliśmy się magicznie w czasie i poznaliśmy historię kopalni, pracę górników i wiele ciekawostek związanych z solą.

Czerwiec 2019
« Maj