Miesięczne Archiwa: Grudzień 2019

wywiadowka-150x150

Zapraszamy wszystkich rodziców
na dzień otwarty
3 stycznia 2020 r.  o godz. 16.00.

„To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,

przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może…”

Święta Bożego Narodzenia to bardzo rodzinny czas, spędzany w gronie najbliższych. Są jednak osoby, dla których ten okres nie jest tak radosny, ciepły, przepełniony rodzinnym szczęściem. 15 grudnia uczniowie  naszej szkoły zaprezentowali jasełka podczas Wigilii dla Samotnych, która odbyła się w Urzędzie Gminy w Dębowcu. Dzieci przeniosły wszystkich uczestników spotkania w odświętny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie odegrali swoje role najpiękniej jak potrafili. Na zakończenie spektaklu nie zabrakło życzeń i upominków.

H.K

Wyjazd do teatru

We  wtorek 17 grudnia uczniowie z klas I-V oraz starsze przedszkolaki odwiedzili RCKP w Krośnie, gdzie obejrzeli spektakl teatralny „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu aktorów Teatru Bohema. Sztuka poruszyła serduszka dzieci swoim przesłaniem. Dzieci  współczuły ubogiej dziewczynce, która próbowała w mroźny, świąteczny wieczór  sprzedać zapałki.  Ta poruszająca historia o niesprawiedliwości, ale również o nadziei pozwoliła  wszystkim zrozumieć, że czas świąt to czas wyjątkowy, kiedy nikt nie powinien czuć się samotny i nieszczęśliwy.

R.D

Mikołajki

Jak co roku nadszedł dzień, na który czekają wszystkie dzieci – Mikołajki. Od samego rana można było wyczuć tą wyjątkową atmosferę. Wszystkie dzieci w tym roku były bardzo grzeczne, bo Mikołaj przybył z dużą ilością pięknych prezentów. Wędrując od klasy do klasy obdarowywał wszystkich upominkami.

Święty Mikołaju….. DZIĘKUJEMY.

Andrzejki

28 i 29 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki. Najpierw bawiły się starsze a potem młodsze dzieci. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z przepowiedniami i szukał szczęścia w zabawach. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom magiczne kubki. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka i dużo konkursów. Wszyscy bawili się wesoło, humory dopisywały, o czym świadczą uśmiechnięte buzie dzieci. A przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Wiele zależy od nas samych.

R.D

Grudzień 2019