Kanonizacja Jana Pawła II

            Kanonizacja Jana Pawła II nastąpiła 27 kwietnia br. podczas Mszy Świętej na placu św. Piotra w Rzymie.

            By oddać cześć Wielkiemu Polakowi, Patronowi naszej szkoły 29 kwietnia o godz. 11.00 odbyła się uroczysta akademia, na którą przybył zaproszony gość – Wójt Gminy Dębowiec, Pan Zbigniew Staniszewski oraz zgromadzili się wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Uczniowie z klas: V i VI zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny pod hasłem:

„SZUKAŁEM WAS, A WY PRZYSZLIŚCIE DO MNIE, ZA TO WAM DZIĘKUJĘ”.

           Przybliżyli w nim historię Człowieka, który od początku do końca, w każdym najmniejszym calu poświęcił swe życie dla Boga i bliźnich. Ukazali historię Człowieka, który był, jest i na zawsze pozostanie w sercach i umysłach setek milionów ludzi, dla których był ukochanym Ojcem, najważniejszym wzorem, najlepszym przyjacielem…

            Na zakończenie uroczystości Pan Wójt przekazał na ręce Pani Dyrektor książkę Karola Wojtyły „Jestem bardzo w Bożych” Notatki osobiste 1962 – 2003”

            Każdy będzie miał w pamięci Twoją, Święty Janie Pawle II, białą postać, uśmiech, gest błogosławieństwa. Będziemy pamiętać Twoje słowa, które są najpiękniejszym komentarzem do Ewangelii.

            Jesteśmy dumni, że Patronem naszej szkoły jest Święty Jan Paweł II.

Halina Nowak

KALENDARZ
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
STATYSTYKI
POGODA
Pogoda Dębowiec z serwisu