Pasowanie pierwszoklasistów

Pasowanie na ucznia

Do tej uroczystości uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się od dawna. Uczyli się tekstów wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Nareszcie nadszedł oczekiwany przez nich dzień, 8 października 2014 r. Od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie w strojach galowych oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości podczas, której prezentowali przygotowane wiersze i piosenki.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Również rodzice pamiętali o święcie dzieci, zorganizowali „słodkie” przyjęcie oraz przygotowali upominki.

Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

J. Byczek

« Paź