Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

20 marca uczniowie naszej szkoły powitali na wesoło wiosnę. Chętnie prezentowali swoje przebrania, dekorowali klasę w wiosenne kolory. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Uczniowie wykazali się wyobraźnia twórczą i zmysłem artystycznym. Każda klasa wybrała swojego przedstawiciela i ubrała w Panią Wiosnę. Następnie każda klasa zaprezentowała przygotowaną wcześniej krótką część artystyczną o wiośnie.

Odbył się również konkurs plastyczny związany z nadchodzącą wiosną pt. „ Kolory wiosny”.

Każda klasa wykonała pracę plastyczną dowolną techniką. Dzieci z tego zadania wywiązały się bardzo dobrze i powstały naprawdę piękne prace, które są ozdobą szkolnego korytarza. Przy zaangażowaniu grona pedagogicznego, dzieci pokazały, że to szczególne święto można spędzić w przyjemny sposób. Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była dobrą zabawą.

G. K.

Grudzień 2018