Wycieczka do Bóbrki

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, 29 maja 2015 r. dzieci z naszej szkoły udały się na wycieczkę do Bóbrki, gdzie zwiedziły Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W trakcie wizyty w muzeum uczniowie uczestniczyli w lekcji „Jak wynaleziono lampę naftową? Historia oświetlenia” oraz własnoręcznie wykonali lampy naftowe z papieru. Ponadto oglądali XIX wieczne szyby naftowe zwane kopankami, maszyny oraz urządzenia używane dawniej i dziś do wydobycia ropy oraz ropę naftową w stanie naturalnym. Duże zainteresowanie wzbudził Dom Łukasiewicza, w którym zgromadzono pamiątki po Ignacym Łukasiewiczu. Najciekawszy dla dzieci był pokaz holograficzny pokazujący pracę w aptece oraz w laboratorium za czasów Łukasiewicza, który pozwolił dzieciom przenieść się do epoki początku wykorzystania ropy naftowej. Wycieczka okazała się nie tylko rozrywką dla dzieci, ale ciekawą lekcją na temat bogactw naturalnych ziemi, związanych z naszym regionem.

Po powrocie do szkoły na dzieci czekała pizza, którą po dniu pełnym wrażeń zjadły z wielką ochotą.

M. B.

Marzec 2019