Pasowanie na uczniów I klasy

„Wczoraj przedszkolaki – dzisiaj pierwszaki”

uroczystość pasowania na uczniów klasy I

Uczniowie klasy I wytrwale przygotowywali się pod opieką wychowawczyni Pani Haliny Nowak do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek. 7 października 2015 roku nastąpiło to ważne wydarzenie, tak długo oczekiwane przez pierwszaków. Uczniowie pięknie ubrani w galowe stroje przystąpili do uroczystości.

Po oficjalnej – nastąpiła część artystyczna. Najpierw wystąpiły  przedstawicielki SU. Wierszem powitała pierwszoklasistów Kinga Biernacka,  a po niej wygłosiła przemówienie Wiktoria Mastej. Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali swój program artystyczny, na który składały się liczne wiersze i piosenki.

Po części artystycznej nastąpił uroczysty moment przyjęcia dzieci do społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem każde dziecko. Następnie Pani Dyrektor wręczyła uczniom I klasy pamiątkowe dyplomy i upominki, a także życzyła im sukcesów w nauce. Ponadto podziękowała wszystkim zgromadzonym za przybycie i uczestnictwo w uroczystości.

H. N.

Grudzień 2018