Pasowanie na czytelników biblioteki

W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. W tym roku odbyło się 3 marca. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy IV i V przygotowali pod opieką Pani Haliny Nowak krótką część artystyczną zatytułowaną „Sięgnij po książkę…”, podczas której przekazali wiedzę  o książce i bibliotece, a także zachęcali do czytania książek oraz zapoznali młodszych kolegów z życzeniami książki. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Byczek dokonała uroczystego pasowania na czytelników. Po pasowaniu skupieni i poważni pierwszoklasiści  uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości, a także sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

H. N.

Luty 2018