Projekt biblioteczny

Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły efekty swojej pracy 8 marca b.r. przed społecznością szkolną w ramach realizacji projektu edukacyjnego Miś naszym przyjacielem. Zrealizowano tym samym kolejne zadanie objęte programem Książki naszych marzeń.

Dzieci zaprezentowały:

– scenkę pt. ,, Miś Remiś musi nosić okulary”, która miała na celu rozumienie konieczności leczenia organizmu podczas choroby i zastosowania się do zaleceń lekarza,

– inscenizację wiersza pt. ,, Zabawne niedźwiadki”, której celem było zachęcanie do odtwarzania ról przed publicznością, rozwijanie sprawności rachunkowych,

– kolejną inscenizację pt. ,, Bal w pokoiku lal”, której zadaniami były: nauka tekstu przydzielonej roli, przygotowanie strojów i scenografii, współpraca  w grupie.

– zabawy ze śpiewem ,, Jadą, jadą misie”, ,,Pajacyki” , ,, Pajacyk” , ,, Miś z laleczką”, których celem było rozwijanie głosu, pamięci muzycznej, poczucia rytmu, kształtowanie świadomości ciała i przestrzeni,

– taniec integracyjny przy muzyce, za pośrednictwem którego dzieci tworzyły własne improwizacje ruchowe.

Na wystawce zostały zaprezentowane prace dzieci:

– wydzieranka ,,Dąb w kolorach jesieni”,

– wyklejanka ,, Miś’’.

Wykonanie prac plastycznych przez dzieci miało na celu zapoznanie z trybem życia niedźwiedzi, pokarmem, środowiskiem występowania, wyszukiwanie odpowiednich informacji w dostępnych źródłach, rozumienie potrzeby ochrony przyrody, zachęcanie do dbania o środowisko naturalne, dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie, rozpoznawanie drzew po charakterystycznych liściach, wykonanie pracy plastycznej wg instrukcji, doskonalenie umiejętności stosowania liczebników porządkowych, rozwijanie koordynacji wzrokowo ruchowej, ćwiczenie dokładności.

W  przygotowaniach uczestniczyli zaproszeni rodzice w celu czytania wybranych książek, a także  współpracowano z biblioteką szkolną.

E. Cz.

« Wrz