Projekt biblioteczny

W dniu 22 kwietnia uczniowie IV i V klasy zaprezentowali na forum szkoły efekty pracy, jaką wykonali w ramach projektu bibliotecznego Święty Franciszek – patron ekologów. Wydarzenie to zbiegło się z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Było to działanie cel owe, bowiem postać świętego Franciszka jest ściśle związana z dbaniem o przyrodę oraz miłością do roślin i zwierząt.

W ramach projektu uczniowie przygotowali krótką część artystyczną, w trakcie której recytowali wiersze poświęcone tematyce ekologii i ochrony środowiska naturalnego. W wierszach zawarte były pomysły na to, co może zrobić każdy z nas, by chronić przyrodę. Ponadto społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej, przybliżającej postać świętego Franciszka.

Następnie piątoklasiści przedstawili dwie historie pochodzące z cyklu opowiadań „Kwiatki świętego Franciszka”. Pierwszą opowieść o tym, jak Święty oswoił wilka we włoskim miasteczku Gubbio  zaprezentowali w  postaci filmu a drugą – Kazanie do ptaków w formie scenki z udziałem świętego Franciszka.

Uczniowie przygotowali również plansze, na których zaprezentowali zagrożone gatunki roślin i zwierząt.

   

Po części artystycznej przygotowanej przez piątoklasistów, swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także uczniowie klasy drugiej i trzeciej, którzy w ten sposób włączyli się w obchody „Światowego Dnia Ziemi”.

Na zakończenie dzieci segregowały śmieci do kolorowych pojemników a następnie rozwiązywały rebusy i krzyżówki ekologiczne a także malowały kolorowanki związane z ekologią i świętym Franciszkiem.

Realizacja projektu „Święty Franciszek – patron ekologów” miała na celu:

– przybliżenie uczniom postaci świętego Franciszka,

– poznanie gatunków zagrożonych zwierząt i roślin,

– pogłębienie wiedzy na temat sposobów dbania o środowisko i ochrony przyrody,

– doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji, korzystania z różnych źródeł wiedzy,

– doskonalenie umiejętności pracy indywidualnej i pracy w grupach,

– rozwijanie umiejętności pracy z tekstem, a także występowania na forum.

M. B.

KALENDARZ
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
STATYSTYKI
POGODA
Pogoda Dębowiec z serwisu