DZIEŃ PATRONA

21 kwietnia br. wspominaliśmy naszego Patrona św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu spod szkoły do Kościoła, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta. Oprawę muzyczną i liturgiczną przygotowała schola i uczniowie naszej szkoły.

Kolejnym punktem zaplanowanego na ten dzień programu był krótki apel z okazji Dnia Patrona, w którym uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, rodzice i dziadkowie, społeczność lokalna oraz zaproszony gość – ks. Wojciech Bober MS. Uczniowie klasy V przypomnieli wszystkim życiorys Jana Pawła II a równocześnie na dużym ekranie można było oglądać zdjęcia przedstawiające życie i dzieło naszego patrona. Na koniec został wyświetlony film „Wspomnienie Jana Pawła II”.

Następnie w szkole uczniowie obejrzeli interesujący film o św. Janie Pawle II oraz odbył się quiz dla starszych klas na temat Patrona, a młodsze dzieci miały konkurs plastyczny ze scenkami z życia Papieża. Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę okolicznościowe naklejki i obrazki  z Papieżem Janem Pawłem II.

A. G.

« Wrz