wycieczka szkolna do Krosna

29 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną. W jej trakcie odwiedzili wiele ciekawych miejsc.

Na początku udali się do Krosna, by w Centrum Dziedzictwa Szkła móc dzięki zabawie i interesującej prelekcji dowiedzieć się, jak wygląda historia hutnictwa, w jaki sposób powstaje szkło, będące budulcem wielu przedmiotów codziennego użytku, a także jak wygląda praca w hucie. Dodatkowo każde dziecko wykonało własnoręcznie pamiątkowy obrazek na szkle, a także wybiło szklany medal.  Były to niezwykle pasjonujące i praktyczne zajęcia, bowiem uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi artyści – sami próbowali sztuki dekorowania szkła. Ponadto mieli możliwość zobaczenia, na czym polega proces grawerowania i piaskowania szkła. Pobyt w CDS zakończył spacer po przedprożnych piwnicach mieszczących ekspozycję najcenniejszych dzieł szklanej sztuki.

Następnie dzieci udały się do Mc Donalda, bym tam posilić się i odpocząć przed kolejną dawką wrażeń. Po posiłku pojechały do Odrzykonia, gdzie zwiedziły ruiny zamku Kamieniec oraz muzeum zamkowe z interaktywną salą tortur. Wizyta na zamku pozwoliła uczniom przenieść się do czasów – Aleksandra Fredry – twórcy „Pawła i Gawła”.

M. B.

Kwiecień 2019