225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

3 maja cała Polska świętowała 225 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
W związku z tym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy w Dębowcu inscenizację upamiętniającą osiemnastowieczne wydarzenia. Przed częścią artystyczną wszyscy uczestniczyli w mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Dębowcu. Następnie odbył się uroczysty przemarsz na płytę rynku, gdzie delegacje władz,  szkół, organizacji i instytucji, złożyły kwiaty i wieńce pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Potem zebrani udali się do Urzędu Gminy, aby obejrzeć przedstawienie. W jego trakcie  mieli możliwość wysłuchania pieśni i wierszy patriotycznych, a także inscenizacji dotyczącej uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez zgromadzonych i nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości Pan Wójt Zbigniew Staniszewski podziękował Pani Dyrektor, uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie części artystycznej.

5 maja uczniowie ponownie wcielili się w role młodych aktorów, tym razem w naszej szkole.

M. B.

KALENDARZ
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiwa
STATYSTYKI
POGODA
Pogoda Dębowiec z serwisu