wycieczka do Dębowca

Dnia 5 maja klasa II i III pojechała na wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Dębowcu. Biblioteka istnieje od 68 lat. Pani bibliotekarka przybliżyła uczniom  rolę  biblioteki. Jest to gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie księgozbioru. Biblioteka prowadzi pracę kulturalno-wychowawczą. Od 11 lat organizuje Gminny Konkurs Czytelniczy, a od 8 Międzygminny Konkurs Fotograficzny. Działają dwa „Dyskusyjne Kluby Książki ” dla dzieci i dla młodzieży. Odbywają się spotkania autorskie, głośne czytanie. Prowadzona jest również akcja „Wakacje w bibliotece”.

Gminna Biblioteka współpracuje również z naszą biblioteką szkolną. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w organizowanych konkursach i spotkaniach.

    Następnie pojechaliśmy do Gospodarstwa Ogrodniczego „Flora in vitro” w Dębowcu. „Flora in vitro” to nowoczesne gospodarstwo ogrodnicze.

Gospodarstwo posiada nowoczesne szklarnie wyposażone w system stołów zalewanych i specjalistyczne urządzenia do produkcji roślin doniczkowych. Wprowadzenie nowoczesnych technologii zapewnia bezpieczeństwo produkcji. W efekcie jest ona przyjazna środowisku i otaczającej przyrodzie. Uczniowie zostali oprowadzeni po szklarniach. Mogli przyjrzeć się rozsadzaniu roślin, zapoznali się ze sposobem nawadniania oraz opieką nad sadzonkami.

Na koniec wszyscy otrzymali po dwie sadzonki kwiatów do samodzielnego pielęgnowania w domu lub w szkole.

   Wycieczka była udana i ciekawa.

G. K.

KALENDARZ
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
STATYSTYKI
POGODA
Pogoda Dębowiec z serwisu