Wpływ czytania na rozwój dzieci

Na spotkaniu z rodzicami w dniu 5 października br., które poświęcone było omówieniu wpływu czytania na rozwój dzieci, pani Halina Nowak przybliżyła zalety czytania książek oraz zachęcała wszystkich do jak najczęstszego sięgania po książki oraz wypożyczania ich z naszej szkolnej biblioteki. Przekonywała, że samodzielne czytanie lub czytanie dziecku zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Ponadto jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowania. Dziecko, któremu się czyta codziennie, czuje się ważne i kochane. Buduje to mocne poczucie własnej wartości. Dzieci, którym się czyta, będą używały bogatego i pięknego języka, posiądą umiejętność ciekawej konwersacji, łatwość publicznego wypowiadania się w sposób jasny, logiczny i obrazowy. Nie sposób wymienić wszystkich zalet. Najlepiej sięgać jak najczęściej po książki i na samym sobie lub swoich dzieciach sprawdzić efekty czytania. Na pewno będą! Zachęcam gorąco!

H. N.

Grudzień 2018