Dzień Patrona

26 października br. wspominaliśmy naszego Patrona św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu spod szkoły do Kościoła, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta. Tematem przewodnim było wezwanie św. Jana Pawła II „Bądźcie świadkami miłosierdzia” Oprawę muzyczną i liturgiczną przygotowała schola i uczniowie naszej szkoły.

Kolejnym punktem był krótki program słowno muzyczny z okazji Dnia Patrona, w którym uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, rodzice, dziadkowie i społeczność lokalna. Uczniowie klasy VI zaprezentowali wszystkim wspomnienia o Janie Pawle II.

Następnie w szkole uczniowie obejrzeli interesujący film pt: „Kogo szukacie” przejmująca relacja z ostatniej drogi Jana Pawła II, oraz w starszych klasach odbył się konkurs wiedzy o Patronie, a młodsze dzieci miały konkurs plastyczny ze scenkami z życia Papieża. Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę okolicznościowe naklejki i obrazki  z Papieżem Janem Pawłem II.

M. T.

Luty 2018