Dzień Dziecka

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Łazach Dębowieckich przygotowano wiele atrakcji.

Na początku pani dyrektor powitała dzieci i złożyła im życzenia. Część główną rozpoczęliśmy od dyskoteki integracyjnej „Od przedszkola do szóstej klasy”.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i wyruszyli na podchody. Przedszkolaki szukały skarbu i wykonywały zadania na terenie szkoły, a starsi – grupa uciekinierów i grupa pościgowa – wyruszyli w teren.  Rywalizacja, wysiłek fizyczny, a także dobra zabawa towarzyszyła wszystkim.

Po powrocie do szkoły dzieci wzięły udział w konkursie bibliotecznym i akcji „Jak nie czytam jak czytam”.

Przyszedł również czas na zabawy i konkurencje sportowe: mecz piłki nożnej, badminton, hulajnoga, rowerek, rzut kaloszem itp.

Na koniec organizatorzy przewidzieli dla wszystkich czas pt. „Spełniamy marzenia”, w czasie którego każdy sam mógł wybrać w co chce się bawić. Dużą popularnością cieszyło się puszczanie baniek mydlanych, rysowanie kredą, kolorowanie kredkami oraz gry planszowe i zręcznościowe.

O swoich pociechach nie zapomnieli również rodzice organizując pizzę, napoje i słodki poczęstunek.

Dzień Dziecka 2017 w naszej szkole na długo zostanie w pamięci dzieci. Było to święto pełne radości i uśmiechu, gdyż ten upalny dzień dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń.

A. G.

« Wrz