Koniec roku szkolnego 2016/2017

Dzień 23 czerwca 2017 r. powitał wszystkich piękną pogodą adekwatną do odczuć dzieci, które z utęsknieniem czekały na wakacje. O godzinie 8:00 społeczność szkolna wzięła udział we mszy świętej. Potem udała się do szkoły na apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy i hymn szkoły, a następnie Pani Dyrektor Jolanta Byczek wygłosiła uroczyste przemówienie.

Najmilszym akcentem uroczystości było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród i świadectw z wyróżnieniem, które otrzymali uczniowie:

– Nagrodę Wójta Gminy Dębowiec – Weronika Świdrak z kl. VI,

– świadectwa z wyróżnieniem – szóstoklasiści: Kinga Biernacka, Kamil Budziak,

Wiktoria Mastej oraz Weronika Świdrak,

– wyróżnienie w edukacji wczesnoszkolnej – Gabriela Pikusa z kl. III,

– nagrodę za 100 % frekwencję w ciągu roku szkolnego – Kamil Budziak z kl. VI.

Ponadto 3 szóstoklasistów otrzymało dyplomy i nagrody za czołowe miejsca w konkursie matematycznym „Rachmistrz”.

– I miejsce – Kinga Biernacka

– II miejsce – Weronika Świdrak

– III miejsce – Wiktoria Mastej

Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów wręczyli nauczycielom kwiaty w podziękowaniu za całoroczną pracę.

Tegoroczne pożegnanie przed wakacjami, nie było zwykłym pożegnaniem, ponieważ pracę w naszej szkole po ponad 30 latach zakończyła Pani Grażyna Koczoń. Do innej szkoły odszedł też Ksiądz Marek Turoń. Nie obyło się, więc bez wzruszeń. Zarówno Pani Grażynie, jak i Księdzu Markowi cała szkolna społeczność życzy dalszych sukcesów na tle zawodowym, a także tego, by nie zapomnieli o SP w Łazach Dębowieckich.

M. B.

Maj 2018