Święto Patrona Szkoły

18 października 2017 r. nasza szkoła obchodziła Święto Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęto przemarszem z pocztem sztandarowym do kaplicy, gdzie ksiądz Adam Sędzik odprawił mszę świetą. Oprawę muzyczną i liturgiczną przygotowali uczniowie naszej szkoły.

Po mszy świętej siódmoklasiści pieśnią i słowem przybliżyli sylwetkę św. Jana Pawła II, wprowadzając zebranych w chwilę zadumy nad Jego słowami.

Dalsza część obchodów Dnia Patrona odbyła się w budynku szkoły, gdzie uczniowie i nauczyciele obejrzeli wzruszający i skłaniający do refleksji film  „Jan Paweł II – Droga do domu Ojca”. Następnie młodsi uczniowie kolorowali obrazki z Ojcem Świętym, a starsi wzięli udział w konkursie plastycznym. Na zakończenie wszyscy otrzymali od księdza pamiątkowe okolicznościowe naklejki i obrazki  z Papieżem Janem Pawłem II, a dzieci biorące bezpośredni udział w  przygotowaniu święta – śpiewniki  Na pielgrzymim szlaku.

Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego bohater – św. Jan Paweł II. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, ze nasza szkoła nosi imię tego Wielkiego Polaka.

M. B.

 

 

KALENDARZ
Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
STATYSTYKI
POGODA
Pogoda Dębowiec z serwisu