Pasowanie na ucznia 2017/2018

Pasowanie na ucznia 2017/2018 – ,, My jesteśmy Żółtodzioby…”

25 października w naszej szkole panowała podniosła atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, dekoracja w sali, zaproszeni goście – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Przecież do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Zgromadzonych gości – rodziców, nauczycieli i uczniów szkoły przywitała pani dyrektor Jolanta Byczek, złożyła uczniom i ich rodzicom serdeczne życzenia. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności chcąc być odczarowanym przez „dobrą wróżkę”. „Zła wróżka” zaczarowała je w „Żółtodzioby”. Pierwszaki błysnęły talentem i wiedzą. Pięknie zaśpiewane piosenki, gra na instrumentach, recytacje wierszy, wiedza na temat zachowania w szkole oraz przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po części artystycznej dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej.

W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania dotykając czerwonym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Starsi uczniowie, z klasy drugiej, trzeciej i siódmej wręczyli upominki. Było wiele uśmiechu i radości i oczywiście pamiątkowa sesja zdjęciowa.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Kamil Budziak, który prowadził uroczystość, życzył sukcesów w nauce
i zapewniał o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Na koniec wszyscy zaśpiewali pierwszakom ,,Sto lat”.

O dniu świątecznym uczniów pamiętali ich rodzice, którzy zorganizowali „słodkie” przyjęcie i prezenty. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Wychowawczyni klasy pierwszej dziękuje za przybycie i uświetnienie uroczystości wszystkim gościom, a w szczególności wróżkom (Karolina Brągiel i Natalia Lisowiec) i elfom (Paulinka Brągiel i Ola Grzesik z klasy III).

Do społeczności uczniowskiej zostali przyjęci:

1. Augustyn Amelia
  2. Bielecka Magdalena