Wycieczka do Warszawy

W dniach 26 – 27 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Łazach Dębowieckich i Szkoły Podstawowej w Woli Dębowieckiej wraz z opiekunami wyjechali na wspólną wycieczkę do Warszawy, która została zorganizowana w odpowiedzi na zaproszenie pana Bogdana Rzońcy, Posła na Sejm RP.

Wycieczkę w stolicy zaczęliśmy od zwiedzania Sejmu i spotkania z panem Posłem. Uczestniczyliśmy również w posiedzeniu Sejmu w Sali Sejmowej.

Po obiedzie udaliśmy się do Zamku Królewskiego, gdzie mogliśmy bliżej poznać historię Polski, a także obejrzeć wiele pięknych obrazów.

Wraz z sympatyczną panią przewodnik zobaczyliśmy Stare Miasto, Kolumnę Zygmunta, Katedrę Warszawską, Rynek Starego Miasta, Syrenkę Warszawską, Barbakan i fragment murów obronnych, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Jana Kilińskiego, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki i zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Drugiego dnia z rana udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie spacerowaliśmy po parku mieniącym się kolorami jesieni.

Kolejnym punktem naszego pobytu w Warszawie była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. To wspaniały ośrodek, w którym mogliśmy poznawać prawa nauki i eksperymentować, świetnie się przy tym bawiąc.

Jednak największą radość sprawiła nam wizyta i przejście trasą piłkarską na Stadionie Narodowym. Mieliśmy możliwość przebywania w pomieszczeniach przeznaczonych dla piłkarzy oraz w centrum prasowym.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, późno w nocy wróciliśmy do domu.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wyrażają wdzięczność panu Posłowi Bogdanowi Rzońcy za zaproszenie, miłe przyjęcie i upominki.

A. G.

KALENDARZ
Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
STATYSTYKI
POGODA
Pogoda Dębowiec z serwisu