Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2017 r. uczniowie VII klasy na uroczystej akademii, zaprezentowali gronu pedagogicznemu oraz młodszym koleżankom i kolegom montaż słowno-muzyczny upamiętniający wydarzenia sprzed prawie stu lat – Odzyskanie Niepodległości przez Polskę.

11 listopada 1918 r. nasza Ojczyzna po latach krwawych walk, dzięki niezłomnej służbie polskich żołnierzy, znów stała się niepodległa.

Zaprezentowane, w trakcie występu, pieśni i wiersze patriotyczne przypomniały wszystkim obecnym, jak ważne miejsce w sercu każdego patrioty odgrywa Ojczyzna.

W akademii, prócz najstarszych uczniów, wziął udział uczeń I klasy – Filip, który pięknie wyrecytował wiersz „Katechizm polskiego dziecka”.

Dzień później – reprezentacja szkoły z pocztem sztandarowym udała się na gminną uroczystość obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości do Dębowca, by tam wspólnie ze społecznością lokalną uczcić jedno z najważniejszych polskich świąt narodowych. Po Mszy świętej delegacja uczniów złożyła kwiaty pod Tablicą Pamiątkową Armii Krajowej na Placu Bazyliki Mniejszej NMP.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wraz z Panią Dyrektor i opiekunem Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w części artystycznej w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu.

M. B.

Wrzesień 2018