Biblioteczne Konkursy Plastyczne

W październiku zostały zorganizowane dwa Biblioteczne  Konkursy Plastyczne.

Pierwszy dla klas „0” – III  pt. „Bajkowe zwierzątko”. Uczniowie dowolną techniką plastyczną przedstawiali swoje ulubione zwierzątka – postacie z bajek i baśni. Przepiękne prace zostały wyeksponowane na gazetce na szkolnym korytarzu. Wszystkie prace zachwyciły starannością, ciekawą techniką i wkładem pracy, dlatego trudno było wyłonić zwycięzców.  Jury przyznało oddzielne nagrody dla oddziału przedszkolnego i klas I –III. Wśród przedszkolaków przyznano cztery równorzędne pierwsze miejsca dla: Emilii Jurusik, Kacpra Gumiennego, Wiktora Mikusia i Jakuba Przybyłowicza, natomiast Emilia Woźniak, Błażej Woźniak i Wiktoria Zabawa otrzymali wyróżnienia. Prace pierwszoklasistów również zaskoczyły jury oryginalnością, estetyką i wyrównanym poziomem, wobec czego przyznano wszystkim równorzędne pierwsze miejsce. A są to: Amelia Augustyn, Magdalena Bielecka, Zuzanna Burda, Gabriela Zabawa, Wiktoria Zalewska, Klaudia Żychowska, Filip Budziak, Dominik Marszałek i Kacper Zalewski.

Drugi konkurs nosił tytuł: „Zabaw się w ilustratora książki”. Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji do fragmentu mitu „Demeter i Kora”. Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Wiktoria Mastej

II miejsce – Wiktor Budziak

III miejsce – Kinga Biernacka

Wyróżnienie – Julia Jaskot.

Konkursy zorganizowała p. Halina Nowak. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu.

« Wrz