Powitanie wiosny

Wiosenne potyczki klasowe

Tego roku wiosna przyszła 20 marca, ale w naszej szkole nadejście wiosny obchodziliśmy 21 marca.

• Pierwszym punktem programu była prezentacja klas. Liczyła się pomysłowość, oryginalność i sposób zaprezentowania swojego przebrania.
  • Następnie każda klasa zaprezentowała wcześniej przygotowaną krótką inscenizację, wiersze i piosenki o wiośnie.
  • Po zaprezentowaniu się klas przyszedł czas na wykonanie „ Nowoczesnej Marzanny”. Wszystkie klasy miały za zadanie w określonym czasie wykonać Marzannę z przyniesionych przez siebie materiałów. Oceniano pomysłowość i oryginalność wykonania kukły.
  • Następnie odbyło się pożegnanie zimy i powitanie wiosny.
  • Ostatnią konkurencją był konkurs przyrodniczo – ekologiczny. Na pytania odpowiadali wybrani przedstawiciele klas, a jury oceniało poprawność odpowiedzi. Pozostali uczniowie klas kibicowali swoim drużynom.
  • Potem nastąpiła chwila na podsumowanie wyników, a następnie jury ogłosiło wyniki.

Na zakończenie imprezy wszyscy otrzymali słodkości i rozeszli się do domów. Uczniowie bawili się znakomicie.

Mamy nadzieje, że ten dzień, co roku będzie obchodzony w podobnej atmosferze i nie zabraknie nam pomysłów, by dobrze się bawić.

Grażyna Koczoń

« Paź