Konkurs literacki

Biblioteczny Konkurs Literacki „Znam lekturę Doktor Dolittle i jego zwierzęta, zorganizowany przez bibliotekę szkolną w Łazach Dębowieckich, został rozstrzygnięty. Wzięli w nim udział uczniowie klas II-III, których zadaniem było przeczytać wskazaną lekturę i zapoznać się z biografią autora książki, czyli z Hugh Loftingiem, który zawdzięcza popularność cyklowi książek o doktorze Dolittle. Tajemnica powodzenia tych książek tkwi przede wszystkim w ich niepowtarzalnym klimacie, w mistrzowskim spojeniu elementów fantastyki i rzeczywistości oraz w samej osobie doktora – dobrodusznego człowieczka o nieco śmiesznej powierzchowności. Z wielkim entuzjazmem dzieci przeczytały tę książkę i chętnie wzięły udział w konkursie. A oto i laureaci, którzy otrzymali nagrody książkowe:

I miejsce – Paulina Brągiel

II miejsce ex aequo – Oliwia Duda i Jakub Jandura

III miejsce – Aleksandra Grzesik.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wysokich lokat. Organizatorem konkursu była p. H. Nowak.

Sierpień 2018
« Cze