KRYMINALISTYKA W PIGUŁCE

W ramach programu realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości „PROJEKTOR – wolontariat studencki” uczniowie klas IV – VII brali udział w projekcie edukacyjnym „KRYMINALISTYKA W PIGUŁCE”. Zajęcia miały na celu rozbudzić wyobraźnię uczestników, wprowadzić w tajemniczy świat kryminalistyki oraz rozwinąć zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Uczniowie wcielili się w rolę młodych ekspertów, pomagając prowadzącej odpowiednio zabezpieczyć i oznakować miejsce zdarzenia, znaleźć podejrzane przedmioty i ślady, ściągnąć odciski palców i doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca. Poznali przy tym tajniki m.in. takich dziedzin kryminalistyki jak: daktyloskopia, cheiloskopia, traseologia, mechanoskopia. Stworzyło to okazję do zobaczenia, jak wygląda proszek daktyloskopijny oraz przyjrzenia się własnym odciskom palców wykonanych tuszem na kartach eliminacyjnych. Uczniowie mogli także własnoręcznie stworzyć portret pamięciowy swojego kolegi. Zajęcia przebiegły w atmosferze świetnej zabawy, rozbudzającej wyobraźnię uczestnika i na chwilę przenoszącej go do roli prawdziwego technika kryminalistyki.

A. Ś.

« Wrz