Wycieczka do Krakowa

29 maja odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Krakowa klas I-III.
Kraków zawsze zachwyca, a tego dnia był wyjątkowo piękny. Słoneczna pogoda towarzyszyła naszej wędrówce po krakowskim ZOO. Dzieciom bardzo podobały się żyrafy, słonie, lwy i tygrysy, a także wydry, które uczyły nas pływać na plecach oraz papuga, która głośno odpowiedziała na nasze dzień dobry. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na rejs statkiem po rzece Wiśle. Podczas rejsu przewodnik opowiadał o historii Krakowa. Dzieci zainteresowała legenda o smoku, zastanawiały się jak wygląda mieszkanie wawelskiego potwora. Zwiedzanie Smoczej Jamy rozpoczęliśmy z terenu wzgórza wawelskiego. Opodal baszty Złodziejskiej w ceglanej wieżyczce znajduje się wejście do jaskini. Krętymi schodkami schodziliśmy coraz niżej i niżej. Pooglądaliśmy wszystkie dostępne zakamarki. Smoka nie spotkaliśmy. Z jaskini wyszliśmy na wiślane bulwary i stanęliśmy przed rzeźbą Smoka Wawelskiego, która jest jedną z turystycznych atrakcji Krakowa. Oczywiście zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Te fantastyczne chwile spędzone w Krakowie pozostaną na długo w naszej pamięci.

R. Dz.

Kwiecień 2019