Obchody Dnia Patrona Szkoły

16 października 2018 roku to szczególny dzień dla uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, gdyż po raz kolejny obchodzono
Dzień Patrona Szkoły – Jana Pawła II.

Społeczność szkolna tym uroczystym dniem postanowiła podkreślić wszystko, jak ważne jest to, że może utożsamiać się z ważnymi wartościami i ideami, które głosił Jan Paweł II. Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się przemarszem uczniów i nauczycieli w asyście pocztu sztandarowego z budynku szkoły do kościoła, gdzie odprawiona została Msza Święta przez księdza Adama Sędzika. Następnie uczniowie z klas VI-VIII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony wielkiemu Polakowi.
Kolejnym punktem programu obchodów Dnia Patrona Szkoły była z inicjatywy księdza Adama Sędzika wycieczka do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance, Wapiennego i Folusza. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wysłuchania ciekawej historii dotyczącej sanktuarium, którą opowiedział ks. Zygmunt Tokarz. Następnie wszyscy udali się do Wapiennego i Folusza, by podziwiać – jak niegdyś nasz Patron – piękno jesiennego krajobrazu oraz relaksować się na placu zabaw. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci.

H. N.

« Paź