PASOWANIE NA UCZNIA

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą.
Swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ”

19 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole
uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów klasy pierwszej.

Ślubowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka, dlatego miało ono bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Tym szczególniej, że  przypadło w roku świętowania 100-lecia  niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem, po czym pierwszoklasiści  zostali przywitani przez uczniów klasy IV, przewodniczącą samorządu uczniowskiego i szkolnego duszka.

Następnie z dużą energią i uśmiechem pierwszaki zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment uroczystości – złożenie ślubowania na sztandar szkoły, a następnie Pani Dyrektor Jolanta Byczek dokonała pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach Dębowieckich.

Po pasowaniu  uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od starszych kolegów oraz rodziców. Nie zabrakło również ciepłych słów skierowanych do najmłodszych i pamiątkowych zdjęć. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.

R. Dz.

KALENDARZ
Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwa
STATYSTYKI
POGODA
Pogoda Dębowiec z serwisu