DZIEŃ ZIEMI

Dnia 29.04.2019 r. z okazji Dnia Ziemi odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas IV -V. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki, w których zachęcały wszystkich dbania o środowisko.

W tym dniu również rozstrzygnięto dwa konkursy ekologiczne pt.: „Bądź eko – chroń środowisko”.

Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów, postawy szacunku do przyrody ożywionej i nieożywionej, odpowiedzialności za jej stan, zmiany nawyków
oraz rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych uczniów.
Pierwszy konkurs adresowany był dla klas I-V. Uczniowie dowolną techniką plastyczną przedstawili, jak należy chronić i dbać o środowisko. Zwycięzcą został Wiktor Budziak.

Drugi konkurs skierowany był dla uczniów klas VI- VIII. Dotyczył wiedzy ekologiczno-przyrodniczej. W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły.

Laureaci:

I miejsce -Kamil Budziak i Kamil Brągiel
II miejsce – Weronika Świdrak i Wiktoria Mastej
III miejsce – Kinga Biernacka i Karolina Brągiel

Konkursy zorganizowali: p. Marta Bilska i p. Wojciech Żychowski.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu.

M. B.

Lipiec 2019