PRZERWA NA CZYTANIE

W piątek dnia 10 maja 2019 r. tj. wszyscy uczniowie naszej szkoły na przerwach lekcyjnych wzięli udział w IV edycji Przerwa na Czytanie, która odbyła się w ramach Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Cała akcja trwa od 8 do 15 maja, a wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja ABCXXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty.

Celem akcji jest:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,

– integracja środowiska lokalnego,

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,

– wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi,

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

            Cała społeczność uczniowska spotkała się na przerwach na sali gimnastycznej by oddać się choć na chwilę czytaniu. Starsi uczniowie czytali samodzielnie ulubione i wybrane przez siebie książki. Odwiedziliśmy również dzieci w  przedszkolu, które bardzo chętnie przyłączyły się do akcji Przerwa na Czytanie. Pani Przedszkolanka przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt.  

”Pan Hilary”. Dzieci z zaciekawieniem i z dużą dozą radości słuchały wiersza, po zakończeniu bardzo precyzyjnie wymieniały miejsca w których to główny bohater szukał swoich okularów. 

            Wszyscy wiemy, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła. Czytanie to świetne ćwiczenie dla naszego mózgu. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji, wzbogaca słownictwo, ubogaca pisanie, czytanie poprawia koncentrację i pamięć, rozwija wyobraźnię, buduje poczucie własnej wartości, daje satysfakcję i zabija nudę jak również sprawia że czyni nas świetnym rozmówcą. 

            Mam nadzieję, że zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych książka zainteresuje i zainspiruje. Będą chętniej odwiedzać bibliotekę szkolną, pożyczać ulubione tytuły i odkrywać świat  zapisany na kartach książek.

E. Wolanin

KALENDARZ
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
STATYSTYKI
POGODA
Pogoda Dębowiec z serwisu