Dzień Patrona Szkoły

W bieżącym roku szkolnym Dzień Patrona Szkoły obchodziliśmy 22 października. Świętowanie rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele filialnym w Łazach Dębowieckich. Następnie uczniowie z klas VI-VII zaprezentowali program słowno-muzyczny przybliżający wielkość naszego Patrona szkoły, Jana Pawła II. Wszyscy zebrani mieli możliwość przypomnienia sobie informacji z życia i twórczości wielkiego Polaka, jako człowieka, kapłana, papieża i poety.

Kolejnym punktem obchodów była zorganizowana przez księdza Adama Sędzika wycieczka do Muzeum Historycznego w Dukli, gdzie pani przewodnik przybliżyła zwiedzającym dzieje Dukli i dukielskiego zespołu pałacowo-parkowego oraz oprowadziła po wystawach militarnych w większości dotyczących walk w Karpatach w okresie I i II wojny światowej.

Następnie udaliśmy się do kościoła i klasztoru oo. Bernardynów w Dukli, który powstał w 1741 roku, głównego miejsca kultu św. Jana z Dukli, świątobliwego zakonnika bernardyńskiej prowincji z XV wieku.

Dzień ten dostarczył wielu wrażeń, nowych informacji i utrwalił wiedzę o Patronie naszej szkoły.

H.N

Listopad 2019