Oddział przedszkolny

zapraszamyDo oddziału przedszkolnego uczęszczają czterolatki, pięciolatki i sześciolatki.

Dzieci mają odpowiednie warunki sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi z uwzględnieniem ich potrzeb i możliwości. Przedszkole kształtuje postawę ,, zdrowego stylu życia”.  Wspiera wychowanków do osiągnięcia gotowości szkolnej i życia w społeczeństwie. 

wesolek Pragniemy, aby dzieci były pomysłowe, miały bogaty zasób słów, śpiewały, malowały, tańczyły oraz posiadały niepohamowany głód wiedzy.
wesolek1

 

 


         2018/2019


Podczas spotkań z panią pielęgniarką dzieci zawsze uczą się jak dbać o zdrowie i życie swoje i innych ludzi. Pani pielęgniarka przeszkoliła maluchy jak udzielać pierwszej pomocy i wykonać masaż serca w razie zagrożenia życia. Przedszkolaki uczyły się też jak bandażować rany. Wszystkie dzieci pilnie trenowały nowe umiejętności.


Bezpieczne ferie


Dzień Babci i Dziadka przedszkolaki uczciły występując w przedstawieniu wraz ze swymi starszymi kolegami. Wesołe wierszyki i piosenki wykonane przez najmłodszych wywołały wiele uśmiechów na twarzach ukochanych dziadków. Przedszkolaki wręczyły też dziadkom i babciom własnoręcznie wykonane prezenty.


Piraci, wróżki, księżniczki, ninja… Postacie z bajek opanowały nasze przedszkole. W ten mroźny, styczniowy dzień atmosfera w szkole była bardzo gorąca! Wesołe tańce, pokaz strojów, konkursy i zabawy – wszystko to sprawiło, że dzieci bawiły się wyśmienicie. W organizację zabawy jak zwykle włączyli się rodzice, zapewniając pyszne przekąski.


17 stycznia w naszej szkole ponownie zagościł teatr „ Tomcio” z Nowego Sącza. Tym razem dzieci poznały „Baśń o szczęściu”. Piękną opowieść o tym, że szczęściem jest życie wśród oddanych przyjaciół, przedszkolaki obejrzały z wielkim zainteresowaniem i uwagą.


Wigilia szkolna i jasełka


6 grudnia przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla niego wesołą piosenkę. Odpowiadały też na wszystkie pytania zadane przez Mikołaja. W zamian otrzymały w prezencie śliczne zabawki i słodycze.

Zapraszamy Mikołaju za rok!


W listopadzie przedszkolaki wraz ze starszymi kolegami uczestniczyły w pokazie historycznym grupy „Rekonstrukto”. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyła się demonstracja broni, mundurów i ekwipunku żołnierskiego.


28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzień ten był pełen wróżb i zabaw. Dzieci świetnie się bawiły tańcząc przy wesołej muzyce i biorąc udział w różnych konkursach. Zjadły też pyszny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


„Żyjmy zdrowo i kolorowo”

Tydzień poświęcony tematyce zdrowego odżywiania się najmłodsi uczniowie zakończyli własnoręcznym przygotowaniem pysznych i zdrowych kanapek.


26 listopada dzieci obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki. Zabawa rozpoczęła się od „misiowego śniadanka”, czyli kanapeczek z miodem. Wesołe gry i zabawy z udziałem misiów trwały cały dzień. Dzieci wysłuchały też opowiadania o Misiu Uszatku i uczestniczyły w zgaduj–zgaduli o misiach. Na koniec wykonały piękne portrety misiów.


21 listopada gościliśmy w szkole Teatr Kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza. Na przedstawieniu „Jaś i Małgosia w krainie ekologii” nie mogło zabraknąć przedszkolaków! Z uwagą i zaciekawieniem obserwowały spektakl i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.


Pracujemy! Wszystkie dzieci uwielbiają zajęcia plastyczne. Rozwijają one kreatywność, wyobraźnię i wrażliwość. Dają też dużo satysfakcji i radości gdy dzieło jest gotowe.


9 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Święta Niepodległości. Na tę uroczystość własnoręcznie wykonały biało–czerwone kotyliony.


Obchody Dnia Patrona Szkoły


W październiku odwiedziła przedszkolaki szkolna pani pielęgniarka. Opowiedziała dzieciom o konieczności zdrowego odżywiania się, i o tym jak bardzo słodycze szkodzą zdrowiu. Nauczyła też najmłodszych uczniów jak prawidłowo szczotkować zęby. Wszystkie dzieci obiecały pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej.


Dzień Edukacji Narodowej


Udział przedszkolaków w warsztatach „Pracowity jak pszczółka”


We wrześniu odbyła się pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Dowiedziały się też jak obchodzić się z pożyczonymi książkami. Na koniec wysłuchały opowiadań i bajeczek czytanych przez panią bibliotekarkę.
 2017/2018


28 maja podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Matki przedszkolaki oraz ich starsi koledzy starały się oddać swoim mamusiom to, czym one obdarzają ich przez cały czas tj. miłość, dobro i ciepło.


 25 maja dzieci z klas 0-III wraz z wychowawczyniami były na wycieczce w Muzeum Regionalnym w Jaśle.


17 maja 2018 r. dzieci miały możliwość spotkania z rówieśnikami z innych przedszkoli, jak również zaprezentowania się na scenie dzięki międzyprzedszkolnemu przeglądowi piosenki pod hasłem ,,Przedszkole drugim domem jest.” Impreza miała miejsce w Cieklinie, dała wszystkim wiele radości. Uśmiechnięte i obdarowane drobnymi upominkami dzieci, wróciły do przedszkola.

Dzieci wraz ze swoimi rówieśnikami z innych przedszkoli obejrzały zbiory Muzeum Narciarstwa w Cieklinie.


9 maja dzieci z przedszkola i klas I-III brały udział w pokazie cyrku O’Bimbolando. Artyści cyrkowi pochodzący z Ukrainy przeprowadzili zabawy w taki sposób, aby dzieci wraz z nimi czynnie brały udział w przedstawieniu. Śmiechu, radości było co niemiara. Dzieci obejrzały spektakl, który przeniósł ich w świat rozrywki opartej na pasji i talencie artystów.

Następnie mali cyrkowcy z naszej szkoły próbowali swoich umiejętności, zaopatrzeni w przybory cyrkowe.


12 kwietnia 2018 r. przedszkolaki i dzieci z kl. I oraz II i III odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne. Z wielkim zaciekawieniem obserwowały życie w gospodarstwie wiejskim. Obejrzały narzędzia potrzebne do pracy w polu obecnie oraz dawniej. Zapoznały się z pracami jakie rolnicy wykonują na wsi w czasie wiosny. Odwiedziły oborę, poznały zwierzęta dorosłe i ich młode. Poznały zasady dbania o nie. Obserwowały sposoby poruszania się zwierząt i ich odżywianie, słuchały odgłosów. Obejrzały ogródek warzywny, rabaty kwiatowe. Nazywały kwiaty, poznały sposoby ich pielęgnacji.

Dzieci bawiły się świetnie w dużym ogrodzie, korzystając z huśtawki i zjeżdżalni, obserwowały pływające ryby w stawie. W gospodarstwie wszyscy czuli się bardzo dobrze, a ogród sprzyjał wesołej zabawie. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie.

E.Cz.


4 kwietnia przedszkolaki ze starszymi uczniami obejrzały ciekawy program pt. „Bezpieczna droga do szkoły”


5 kwietnia uczniowie klas O-IV wraz ze swoimi wychowawczyniami wyjechali do kina Helios w Krośnie na film animowany „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali”


25 stycznia przedszkolaki bawiły się na zabawie karnawałowej.


Dzień Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która jest tradycją naszej szkoły. Organizowana jest przez uczniów kl. I – III i przedszkole wraz z wychowawczyniami. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 23 stycznia 2018 r.


17 stycznia 2018 r. przedszkolaki obejrzały inscenizację przedstawioną przez teatr ”Tomcio” z Nowego Sącza.


Konkurs kolęd i pastorałek odbył się 22 grudnia. Wszystkie przedszkolaki brały w nim udział. Dzieci pięknie zaprezentowały wybrane kolędy i pastorałki. W przygotowanie zaangażowani byli też najbliżsi członkowie rodziny. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie dzieci obejrzały jasełka w wykonaniu starszych kolegów oraz wzięły udział w Wigilii szkolnej.

 


Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu była organizatorem konkursu plastycznego pt: „Apetyczny świat wierszy Wandy Chotomskiej”. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w konkursie i otrzymały liczne nagrody.


Tradycyjnie, jak co roku, do grzecznych dzieci przyjechał Święty Mikołaj z prezentami.


30 listopada przedszkolaki ze starszymi koleżankami i kolegami z klas I – III bawily się na zabawie andrzejkowej.


24 listopada za sprawą Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu zapanowała gorąca atmosfera. Bohaterem dnia był miś! Przedszkolaki przyniosły swojego ulubionego pluszaka. Wysłuchały opowiadania z cyklu „ Opowieści o przyjaźni”. Miś wraz z innymi mieszkańcami Stuwiekowego lasu uczą się pomagać sobie wzajemnie, bawić się razem a także akceptować i doceniać różnice charakterów wśród przyjaciół. Poznają wartość przyjaźni. Dowiadują się, jak wiele radości i wsparcia wnoszą przyjaciele. Dzieci układały bajkę, bawiły się przy muzyce wraz ze swoimi przyjaciółmi.


8 listopada dzieci z przedszkola wraz ze starszymi kolegami z kl. I, II i III były z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach Dębowieckich. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadania strażaków o tym, jak ważna i potrzebna jest ich praca dla społeczeństwa. Z uwagą oglądali sprzęt gaśniczy, który używany był do gaszenia pożarów.


Początkiem października przedszkolaki spotkały się z dietetykiem i pielęgniarką. Były to zajęcia propagujące zdrowe odżywianie. Miały na celu kształtowanie wśród dzieci, prozdrowotnej postawy, zdrowych nawyków żywieniowych, rozwijanie pasji oraz ćwiczenie kreatywności i estetyki. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób można przygotować z1drowe chipsy i kanapkę do szkoły. Na zajęciach było bardzo smacznie i zdrowo.


21 września 2017 roku uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle.

 

 

 


20 września 2017 r. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały udział w zabawach i tańcach.

Wspólnie spędziły miło czas.


15 września odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas 1 – 3 z policjantem. 2016/2017


23 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego zakończyły rok szkolny 2016/2017.


1 czerwca 2017 r. przedszkolaki razem ze starszymi uczniami świętowały  Dzień Dziecka.


26 maja 2017 r. dzieci, przygotowały  dla swoich mam przedstawienie  z okazji Dnia Matki.


16 maja 2017 r. przedszkolaki były na wycieczce w Magurskim Parku Narodowym w Krempnej.


8 maja 2017 r. w Gminnym Przedszkolu w Cieklinie odbył się VII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod hasłem: „ Przeboje z tamtych lat”. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały dwa przeboje. Impreza była okazją do spotkania z rówieśnikami z innych miejscowości, jak również do przedstawienia swoich zdolności i talentów. Konkurs przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze.

 Po konkursie dzieci z wychowawczynią zwiedziły zbiory Muzeum Narciarstwa w Cieklinie.


Od października przedszkolaki sumiennie i systematycznie wypożyczają głównie bajeczki ze szkolnej biblioteki. Poznały wiele utworów, a tym samym postaci występujących w przeczytanych książkach. Konkurs skierowany dla najmłodszej części społeczności szkolnej miał na celu przedstawienie dowolną techniką rysunkową ulubionej postaci z bajek lub baśni. Wpłynęło dużo pięknych prac, w których powstanie zaangażowani byli też najbliżsi. W związku z tym wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody książkowe za udział. Gratuluję!

H. N.


Laureaci konkursu plastycznego ,,W zdrowym ciele zdrowy duch.”

Przedszkolaki przygotowały prace dotyczące zasad zdrowego odżywiania.

Przedstawiły też sposoby spędzania czasu, służące zdrowemu stylowi życia.


 Dzieci z oddziału przedszkolnego realizowały projekt biblioteczny W krainie wierszy Juliana Tuwima 


 31 stycznia 2017 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.


30 stycznia 2017 r. w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci na ten dzień czekały z niecierpliwością, gdyż karnawał to czas zabaw i tańców. Rodzice włączyli się w organizację zabawy dla dzieci, przygotowując piękne stroje dla każdego dziecka i pyszny poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili. 


 Wigilijny nadszedł czas,

chcemy złożyć Wam życzenia, niechaj Gwiazdka Betlejemska,

która świeci Wam o zmroku

doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku!

 20 grudnia 2016 r. był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu.

Zaprosiliśmy rodziców na spotkanie jasełkowe. Były życzenia świąteczne, wspólne kolędowanie, własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Następnie dzieci zaprezentowały rodzicom i zaproszonym gościom przedstawienie jasełkowe.

 


6 grudnia 2016 r. do dzieci z oddziału przedszkolnego przybył z aniołkiem i workiem pełnym prezentów 
Święty Mikołaj.

 


25 listopada 2016 r. dzieci uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia organizowanych wraz z SU. Dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Było dużo przytulania, wspólnej zabawy i tańca. Dzieci wykonały prace plastyczne. Z radością opowiadały o swoich ulubionych misiach, słuchały również bajki.


24 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Były tradycyjne andrzejkowe wróżby, konkursy, zabawy przy muzyce. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.


26 października 2016 r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Patrona 


14 września 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. III odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Łazach Dębowieckich. Strażacy udostępnili im zbiory sprzętu strażackiego. Wszyscy z wielką uwagą słuchali opowiadania strażaka Patryka, który bardzo dokładnie mówił o historii sprzętu i sposobach wykorzystania go podczas gaszenia pożaru.  Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Mogły z bliska obejrzeć samochód strażacki oraz zobaczyć jego wewnętrzne wyposażenie. Brały też udział w akcji gaszenia pożaru. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Invalid Displayed Gallery2015/2016


24 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego pożegnały rok szkolny 2015/2016.

Invalid Displayed Gallery

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki razem ze starszymi uczniami i opiekunami były na wycieczce na Foluszu.

Invalid Displayed Gallery


22 kwietnia 2016 r. dzieci wyjechały do Cieklina. Kocham Cię, Polsko pod takim hasłem odbył się VI Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej zorganizowany przez Gminne Przedszkole w Cieklinie pod patronatem wójta Gminy Dębowiec Zbigniewa Staniszewskiego.

Invalid Displayed Gallery

Później przedszkolaki odwiedziły Muzeum Narciarstwa w Cieklinie im. Stanisława Barabasza.

Invalid Displayed Gallery


 Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły efekty swojej pracy 8 marca br. przed społecznością szkolną w ramach realizacji projektu bibliotecznego Miś naszym przyjacielem. Zrealizowano tym samym kolejne zadanie objęte programem Książki naszych marzeń.

Invalid Displayed Gallery


28 stycznia 2016r. w oddziale przedszkolnym  odbył  się noworoczny bal przebierańców. Dzieci przebrane były w piękne stroje, wymarzone postacie z bajek . Wszyscy bawili się wyśmienicie przy muzyce.
Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Invalid Displayed Gallery


21 stycznia 2016 r. dzieci przygotowały uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Invalid Displayed Gallery


10 stycznia dzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe w kaplicy w Łazach Dębowieckich,
a 15 stycznia w DPS w Foluszu.

22 grudnia 2015 r. dzieci wzięły udział w jasełkach oraz w spotkaniu wigilijnym.

Invalid Displayed Gallery


4 grudnia 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził z prezentami Święty Mikołaj.

Invalid Displayed Gallery


26 listopada 2015 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbywały się Andrzejki. Rodzice brali czynny udział w przygotowaniach do zabawy andrzejkowej. Dzieci bawiły się radośnie. Brały udział w licznych konkursach i tradycyjnych wróżbach andrzejkowych.

Invalid Displayed Gallery


Dzieci odgrywały krótkie scenki, posługując  się odpowiednią mimiką, mową, gestem i ruchem. Rozpoznawały i nazywały warzywa i wymieniały ich walory. Wyrabiały pozytywne nawyki żywieniowe.

Invalid Displayed Gallery


Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Wypożyczyły książki z zasobów literatury dziecięcej. Poznały zasady korzystania z książek i zwróciły uwagę na ich budowę.

Invalid Displayed Gallery2014/2015

Oddział przedszkolny został doposażony w ramach „ Projekt systemowy realizowany w ramach Poddziałania  9.1.1  Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia Edukacji przedszkolnej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 w zakresie przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym.”

Ze środków projektu oddział przedszkolny został wyposażony między innymi w meble, pomoce naukowe, zabawki, artykuły plastyczne, sprzęt audiowizualny, kserokopiarki, sprzęt ICT. Ponadto zostały dostosowane toalety do potrzeb dzieci i zmodernizowane toalety dla personelu oraz doposażone zostały szatnie.

Dzięki otrzymanym pomocom materiałom, plastycznym oraz zabawkom, dzieci doskonalą swoje umiejętności przyjemnie i aktywnie spędzają czas. Otrzymane pomoce przyciągają ich uwagę kolorystyką i pięknym wykonaniem. Dzieci bardzo chętnie sięgają po nie w czasie zabaw w oddziale przedszkolnym.

Wyposażony oddział przedszkolny wzbudza zainteresowanie całej społeczności szkolnej oraz rodziców.

Invalid Displayed Gallery


12 czerwca 2015 r. dzieci udały się do Magurskiego Parku Narodowego w Foluszu.

Invalid Displayed Gallery


29 maja 2015 r. dzieci uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewiczaw Bóbrce.

Invalid Displayed Gallery


23 kwietnia 2015r. przedszkolaki brały udział

w V Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Cieklinie pod hasłem „Grunt to rodzinka”.

Dzieci odważnie zaprezentowały przygotowane piosenki o tematyce rodzinnej. Cieszyły się bardzo, że mogły uczestniczyć w imprezie, gdzie panowała bardzo miła atmosfera.

Invalid Displayed Gallery

Po imprezie przedszkolaki odwiedziły
Muzeum Narciarstwa w Cieklinie im. Stanisława Barabasza.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały narty oraz akcesoria narciarskie od czasów ich powstania, aż do współczesności.

Invalid Displayed Gallery


22 kwietnia 2015r. przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemi.

Razem z pozostałymi uczniami szkoły zaprezentowały wiosenną piosenkę a następnie przygotowywały piękne plakaty o tematyce ekologicznej. Oto rezultat ich pracy.

Invalid Displayed Gallery


20 marca 2015r. przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Wiosny  

Invalid Displayed Gallery


29 stycznia 2015r. w oddziale przedszkolnym bawiliśmy się na
noworocznym balu przebierańców.

      Muzyka, taniec, baloniki, konkursy, piękne stroje towarzyszyły dzieciom tego dnia. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

      Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

 

Invalid Displayed Gallery

 


23 stycznia 2015r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Zaproszeni Goście ze wzruszeniem czekali na występ swoich wnucząt. Pani Dyrektor Jolanta Byczek przywitała Gości oraz złożyła im serdeczne życzenia.

Dzieci zaprezentowały programy artystyczne składające się z wierszy i piosenek oraz wręczyły upominki i laurki z życzeniami.
Babcie i Dziadkowie z wielką radością słuchali przedstawionego programu w wykonaniu swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.  W następnej części uroczystości wszyscy miło spędzali czas na wspólnych rozmowach przy poczęstunku, który przygotowali rodzice.

Invalid Displayed Gallery


5 grudnia do oddziału przedszkolnego zawitał dawno oczekiwany Święty Mikołaj.

Przedszkolaki przygotowały dla Mikołaja inscenizację, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Była wspólna zabawa z Mikołajem. Obdarowane i szczęśliwe dzieci bawiły się nowymi zabawkami.  Już nie możemy się doczekać kolejnych odwiedzin Mikołaja.

Invalid Displayed Gallery


    27 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa.

Dzieci bawiły się świetnie. Były tradycyjne wróżby andrzejkowe, konkursy, zabawy taneczne. Rodzice przygotowali poczęstunek. Podczas zabawy panowała miła i wesoła atmosfera.

Invalid Displayed Gallery


18.11.2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w wycieczce do

Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach Dębowieckich.

Przedszkolaki obejrzały sprzęt strażacki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie, do których mogły wejść i przymierzyć hełmy. Dzieci chętnie słuchały ciekawostek o pracy strażaków.

E. Czerkiewicz

Invalid Displayed Gallery


,, Dbamy o zdrowe żywienie i higienę”

             Celem tego działania jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Gdyż wczesne dzieciństwo jest okresem, w którym najłatwiej nauczyć dziecko przestrzegania właściwych zachowań żywieniowych. Zachęcano dzieci do dbania o higienę osobistą i korzystania z własnych przyborów toaletowych, uczono prawidłowego mycia zębów.

             Przedszkolaki wiedzą, co warto jeść, a czego należy się wystrzegać, aby wzmocnić odporność organizmu i cieszyć się zdrowiem. Dzieci zapoznały się z Piramidą Zdrowego Odżywiania. Sporządziły ,, Talerz zdrowia”. Rozpoznawały i wymieniały produkty, które jedzone w nadmiarze powodują konieczność wizyty u stomatologa.

Elżbieta Czerkiewicz

 

Invalid Displayed Gallery

 Mycie rąk ze zwróceniem uwagi na prawidłowe etapy tej czynności.

Invalid Displayed Gallery

,, Talerz zdrowia ‘’ – z wykorzystaniem owoców, warzyw i produktów zbożowych.

 

Invalid Displayed Gallery

Przy sprzyjającej pogodzie organizowano spacery, wycieczki i zabawy na placu zabaw.

 

Invalid Displayed Gallery

,,Śpiewamy o kolorowej jesieni”. Przegląd piosenki jesiennej.

Dzieci z radością śpiewają jesienne piosenki. Wzbogacają słownictwo i ćwiczą artykulację.


przedszkole